Przejdź do treści
Polska od gór do morza
Polska południowa
Polska południowa od zachodu do wschodu
Polska północna
Przejdź do stopki

Wiadomości

Treść

Kmdr por. rez. M. Dura o konferencji Defence24Day: Przypomnieliśmy m.in. o tym, iż Polska jest bardzo ważnym elementem systemu bezpieczeństwa, dlatego że jesteśmy krajem przygranicznym

Polska jest bardzo ważnym elementem systemu bezpieczeństwa, dlatego że jesteśmy krajem przygranicznym. Jeśli wybuchnie wojna, to my pierwsi przyjmiemy uderzenie i będziemy musieli działać jako bariera, bufor dla tego, co się będzie działo za naszą wschodnią granicą. Europa chyba już zrozumiała i dotarło do niej, że zagrożenia, o których my mówiliśmy, stały się realne. Federacja Rosyjska jest krajem nieobliczalnym (…).

B. Kempa o sytuacji migracyjnej w Europie: Państwa członkowskie zaczynają tracić kontrolę. Społeczeństwa tego nie wytrzymują

Problem jest bardzo poważny. Kryzys trwa od 2015 roku, a został wywołany bardzo niejasną polityką poszczególnych krajów Unii Europejskiej, które z otwartymi ramionami promowały własne kraje w krajach trzeciego świata (…). Była to nieroztropna próba szukania brakujących rąk do pracy. Oni się z tym nie kryją i za każdym razem mówią, że migracja jest potrzebna, dlatego iż Europa choruje na brak rąk do pracy (…). Biorąc pod uwagę statystyki, to na ponad 400 milionów obywateli Unii Europejskiej blisko sześć procent stanowią uchodźcy, jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko legalnych uchodźców.

Orlen przekaże ponad 2 mln zł dla Centrum Zdrowia Dziecka

Instytut Centrum Zdrowia Dziecka otrzyma od Fundacji Orlen ponad 2 mln 300 tys. zł na specjalistyczny sprzęt. Placówka będzie mogła przeprowadzić modernizację wjazdu karetek i dwóch gabinetów zabiegowych w Izbie Przyjęć. Otrzyma także nową karetkę i dwa kolejne specjalistyczne samochody przystosowane do transportu preparatów żywieniowych.

Polska armia staje się coraz mocniejsza

W Polsce są już kolejne wyrzutnie HIMARS i elementy systemu Patriot. O dostawach poinformował minister obrony narodowej, wicepremier Mariusz Błaszczak. W międzyczasie startuje program zakupów łodzi podwodnych.