Błysk Ponitki

Mateusz Ponitka był najlepszym strzelcem zespołu Reszty Świata w rozegranym w Portland meczu koszykarskich nadziei z reprezentacją USA. Gospodarze wygrali 92:80, ale Polak z 17 zdobytymi punktami zwrócił na siebie uwagę wszystkich obserwatorów.
W spotkaniu, w którym wystąpili najzdolniejsi koszykarze do lat 19, zagrał również Przemysław Karnowski. On akurat miał mniej szczęścia, bo dzień wcześniej na treningu doznał urazy stawu skokowego. W sobotę na parkiecie się pojawił, ale tylko na siedem minut. W tym czasie zanotował dwie asysty. Ponitka przez 25 minut zdobył 17 punktów i miał cztery zbiórki. To najlepszy dorobek w ekipie Reszty Świata, na co zwrócili uwagę obserwatorzy. Amerykańscy komentatorzy (mecz transmitowała jedna w z większych stacji telewizyjnych) byli pod wrażeniem postawy Polaka, który o palmę pierwszeństwa w swej ekipie rywalizował z Bismackiem Biyombo. Kongijczyk zdobył 12 punktów, miał też 11 zbiórek i 10 bloków.
W rozgrywanym od 1995 roku spotkaniu wystąpiło wielu zawodników, którzy dziś brylują na parkietach NBA.