Dobry wyścig Kubicy

Robert Kubica z teamu BMW-Sauber zajął czwarte miejsce w wyścigu o Grand Prix Belgii, 12. z 17 eliminacji tegorocznych mistrzostw świata Formuły 1. Na torze Spa-Francorchamps zwyciężył wczoraj Fin Kimi Raikkonen z Ferrari.

Raikkonen pokonał startującego z pole position Włocha Giancarlo Fisichellę oraz Niemca Sebastiana Vettela. Czwarty na mecie Kubica wyprzedził kolegę z zespołu BMW-Sauber - Niemca Nicka Heidfelda. Kierowca teamu BMW-Sauber Robert Kubica rozpoczął wczorajszy wyścig z piątej pozycji. Na torze doszło do kolizji. Bolidy rozbili: Lewis Hamilton, Romain Grosjean i Jaime Alguersari. Karambolu nie uniknął także Jason Button. Dla tych czterech kierowców to był koniec wyścigu. Nie ukończyli go także Fernando Alonso i Jarno Trulli. W klasyfikacji generalnej po GP Belgii Kubica zajmuje 15. lokatę z dorobkiem 8 punktów.
W Spa władze Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) przedstawiły wstępny kalendarz przyszłorocznych mistrzostw świata Formuły 1, zawiera on 18 wyścigów. Sezon miałaby rozpocząć 14 marca Grand Prix Bahrajnu na torze Sakhir, a zakończyć 7 listopada GP Abu Zabi na obiekcie Yas Marina. Zgodnie z tą wersją prawo otwarcia rywalizacji kierowców straci GP Australii. Po rocznej przerwie do kalendarza MŚ ma wrócić GP Kanady (6 czerwca), w którym w ubiegłym sezonie Robert Kubica z teamu BMW-Sauber odniósł pierwsze i jak dotychczas jedyne zwycięstwo.