Doliczone szczęście gospodarzy

Galicja Nowy Sącz - Górka Szczereż 1-0 (0-0)

1-0 Cisoń 90+1.

Sędziował Wiesław Kuzak z Muszyny. Żółte kartki: Kulig, Ormiański - Sopata, Ząbek. Widzów 30.

Galicja: Matyaszek - Kret, P. Miszktal, Fryzowicz (46 Sekuła), Kumor - Hebda, Kulig (75 Wojciechowski), Błaszczyk, K. Pazdyk - Cisoń, Ormiański.

Górka: J. Bober - Gądek, Ząbek, Hejmej, W. Faron - Dzięciołowski, Talarczyk, M. Bober (85 Pustułka), Sopata - M. Faron, K. Faron.

O mały włos, a Galicja, która przez cały mecz miała przewagę, zdobyłaby tylko 1 punkt.

Już w 8 min powinno być 1-0. Po faulu na Błaszczyku w obrębie "16" gości arbiter podyktował rzut karny. Jednak strzał P. Miszktala obronił bramkarz Górki. Zresztą J. Bober był wczoraj bardzo dobrze dysponowany. Inna sprawa, że miał bardzo dużo szczęścia, które wyczerpało się na sekundy przed końcem meczu. W 13 min K. Pazdyk z 7 metrów uderzył piłką w poprzeczkę.

Goście trzykrotnie groźnie kontratakowali, ale dobrze też grał wczoraj Matyaszek. Jednak po jednej z tych kontr wydawało się, że bramkarz Galicji zakończy udział w meczu. Golkiper miejscowych zderzył się z napastnikiem Górki i przez chwilę był zamroczony.

Gospodarze nie dysponowali drugim bramkarzem, ale na szczęście szybko Matyaszek doszedł do siebie.

W II połowie Błaszczyk mógł mówić o pechu, gdyż po jego strzale z 20 metrów futbolówka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. Ostatnie 10 minut toczyło się praktycznie pod bramką Galicji, ale dopiero w doliczonym czasie gry pozostawiony bez opieki Cisoń - który otrzymał piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wojciechowskiego - celnym strzałem z metra uszczęśliwił gospodarzy.

(RCZ)

KPT Nawojowa - Chruślice /Hydrogaz Nowy Sącz 0-3 (0-0)

0-1 Kopczyński 60, 0-2 Tyrkiel 66, 0-3 A. Buźniak 88.

Sędziował Ryszrard Szubryt z Nowego Sącza. Żółte kartki: Nosal - A. Buźniak. Widzów 80.

KPT: Nosal - Popiela, W. Borek, Twardy (66 Jurczyński), Ogórek (40 Szafraniec) - Dadas, J. Borek, Tuczyński, M. Borek (55 Gagatek) - Mordarski, Dziaduła (60 Bieniek).

Chruślice: Gadzina - Cebula (82 Frączek), Kiełbasa, J. Buźniak, D. Gwiżdż - Stefański (85 R. Buźniak), M. Gwiżdż, Jasiński, Kopczyński (75 Uryga) - A. Buźniak, Tyrkiel (80 Prusak),

Do przerwy gra była wyrównana, jednak w II odsłonie dały znać o sobie braki kondycyjnie KPT i przewagę osiągnęły Chruślice. Sądeczanie strzelili trzy piękne bramki. W 60 min rzut różny wykonywał A. Buźniak, a po jego dośrodkowaniu "główką" popisał się Kopczyński. W 66 min J. Buźniak z połowy boiska podał do A. Buźniaka, ten drugi dograł do Tyrkla, który strzałem z woleja umieścił piłkę pod poprzeczką miejscowej bramki. W 88 min Jasiński z Urygą "rozklepali" obronę KPT, a sfinalizował akcję A. Buźniak wspaniałym "szczupakiem."

W Chruślicach bardzo dobrze grał M. Gwiżdż, który pierwszy raz rozegrał pełne 90 minut. (RCZ)

W pozostałych meczach: Królovia Królowa Górna - Budowlani Jazowsko 3-1 (2-1), Dąbrovia Wielogłowy - Jaworzynka Gołkowice 2-0.

1. Galicja 5 13 13-3
2. Chruślice 5 12 20-5
2. Królovia 5 12 19-5
4. Dąbrovia 5 10 14-5
5. KPT 5 6 6-7
6. Budowlani 5 6 7-14
7. Jaworzynka 5 0 5-23
8. Górka 5 0 1-23