Fantastyczne "Złotka"

Polskie siatkarki pokonały wczoraj w Halle Niemcy 3:2 w meczu grupy B olimpijskich kwalifikacji. Mecz był niesamowitym widowiskiem, a nasze panie pokazały w nim nie tylko wielkie umiejętności, ale i wspaniały charakter. Obie drużyny wyszły na parkiet bardzo skoncentrowane i świadome stawki. Początek był wyrównany, a kiedy Polki odskoczyły na 12:9, wydawało się, że łapią wiatr w żagle. Rywalki jednak stratę odrobiły, a o ich sukcesie zadecydowała końcówka. Od stanu 17:17 zdobyły cztery punkty i nawet zryw "Złotek" nie zmienił obrazu. W drugiej partii długo prowadziły Niemki (m.in. 14:11, 16:14) i sytuacja była nieciekawa. W tym momencie Polki pokazały klasę, zwarły szeregi, zyskały przewagę, której nie oddały. Nic nie zapowiadało katastrofy, która nastąpiła w kolejnej odsłonie. Nasze przegrały go praktycznie bez walki, w fatalnym stylu. Jeśli wielkość drużyny poznaje się po tym, jak potrafi się odrodzić - to Polki swą wielkość pokazały w następnych kilkudziesięciu minutach. W czwartym secie, mimo złego początku (5:8), walczyły niesamowicie o każdą piłkę, przeprowadzały mnóstwo pięknych akcji, zaskakując kompletnie rywalki. Wygrały pewnie, o wszystkim miał zadecydować tie-break. I był popisem Polek - fenomenalna Anna Podolec zdobyła 4 (!) punkty z zagrywki, do jej poziomu dostroiły się koleżanki i "Złotka" Niemki rozbiły. Po meczu zasłużyły na owację na stojąco. Polska - Niemcy 3:2 (22:25, 25:21, 14:25, 25:19, 15:8). Polska: Skowrońska-Dolata, Dziękiewicz, Gajgał, Glinka-Mogentale, Barańska, Sadurek i Zenik (libero) oraz Liktoras, Skorupa, Rosner, Ciaszkiewicz. Pisk "Nasz Dziennik" 2008-01-17