Gondola numer dwa w Polsce

Zawodnicy Klubu Narciarskiego Gondola Krynica Zdrój zdobyli drugie miejsce w Młodzieżowym Pucharze Polski. Kamil Tokarczyk wywalczył srebrny medal podczas zawodów we francuskim Val d'Isere.

- To ogromny sukces i potwierdzenie, że Gondola od swojego powstania w roku 1999 roku należy do najlepszych młodzieżowych klubów w Polsce - mówi trener Tomasz Majerczyk.

Warto przypomnieć, że w roku 2001 roku kryniczanie triumfowali w tej klasyfikacji. W tym sezonie wyniki były także znakomite. Kamil Tokarczyk indywidualnie wywalczył pierwszą pozycję. Patryk Zapolski zajął 6 lokatę, Jakub Tabaszewski - 7, Wiktor Mucha - 11, Emilia Żołądź - 6, Agata Łomnicka - 5. Dodajmy, że Jakub, Patryk, Emilia i Wiktor są zawodnikami młodszymi w swojej kategorii wiekowej, a w swoim roczniku należą do najlepszych w Polsce. Za rok, jeżeli nadal będą pracować z takim jak dotąd zapałem, powinno być jeszcze lepiej. Dużą nobilitacją dla tych młodych sportowców jest powołanie ich do kadry Polski na międzynarodowe zawody we Francji i Włoszech.

W Val d'Isere wspaniały sukces odniósł Kamil Tokarczyk, który zdobył srebrny medal w prestiżowych alpejskich zawodach. Jest to największe osiągnięcie tego chłopca w dotychczasowej karierze. Po pierwszym przejeździe zajmował trzecią pozycję, natomiast w drugim pojechał niezwykle brawurowo i świetnie technicznie. Uzyskał najlepszy czas i przesunął się na drugie miejsce. W grupie Kamila Tokarczyka startowało 90 zawodników z 28 krajów z całego świata.

Kilka tygodni temu pisaliśmy, że Kamil Tokarczyk w kończącym się sezonie 2006/7 został najlepszym polskim alpejczykiem wśród młodzików. Podczas tej udanej dla niego zimy jako pierwszy zawodnik swojego klubu zwyciężył indywidualnie w Młodzieżowym Pucharze Polski. Pozostawił za sobą 50 zjazdowców. Jako członek reprezentacji narodowej startował w Skiinterkriterium we Vratnej, gdzie zdobył dwa srebrne medale. Dwukrotne podium na międzynarodowych zawodach FIS to największe osiągnięcie w historii Gondoli i Krynicy w tej dyscyplinie sportu.

Podczas prestiżowych zawodów o Puchar Poka Loka w Słowenii narciarz zajął czwarte i szóste miejsce w stawce reprezentantów 22 państw. W Młodzieżowych Mistrzostw Świata Trofeo Topolino we Włoszech, w których miał rywali z 32 krajów, zajął 16 miejsce. Został też międzynarodowym mistrzem Słowacji w slalomie.

Zdaniem trenera Tomasza Majerczyka, jest to obecnie najbardziej utalentowany zawodnik młodego pokolenia w Polsce. Z tego bardzo cieszy się jego ojciec Mirosław Tokarczyk, który niegdyś także był świetnym zjazdowcem.