HOKEJ Drżące ręce

W Krynicy rozpoczęły się mistrzostwa Polski młodzików w hokeju na lodzie. Uczestniczy w nich osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. Pierwszy dzień sypnął niespodzianką sporego kalibru. Pretendent do mistrzowskiej korony, zespół gospodarzy KTH Krynica uległ Orlikowi Opole. "Szarotki" w inauguracyjnym występie nie musiały się zbytnio wysilać, by pokonać tyszan. ­ Stawka finałów sparaliżowała moich chłopców ­ twierdzi szkoleniowiec "Szarotek" Jacek Szopiński.-Mimo że byliśmy o klasę lepsi, to wpierwszej tercji poczynaniami naszymi rządziły "drżące ręce". Wykorzystał to rywal obejmując prowadzenie. Szybko jednak doprowadziliśmy do wyrównania i w miarę upływu czasu rosła nasza przewaga. Jeszcze wpierwszej odsłonie nie wykorzystaliśmy kilku okazji. Po przerwie szybko odskoczyliśmy na 4:1 i... zaczęliśmy kombinować, zamiast grać prosty hokej. Po jednej z kontr przeciwnik zdobył drugiego gola. W ostatniej tercji szybko zdobyliśmy cztery gole, mieliśmy jeszcze kilka stuprocentowych sytuacji, ale zawodziliśmy pod tyską bramką.