Hokej - Liga Kobiet

Na krynickim lodowisku rozegrano historyczny mecz Polskiej Ligi Hokejowej Kobiet. Zespół KTH KM pokonał Cracovię 2-1. Przygotowanie do startu w lidze trwały od kilku lat. KTH KM - Cracovia 2-1 (0-0, 1-1, 1-0) 1-0 Agnieszka Dąbkowska 24, 1-1 Marta Mróz 26, 2-1 Katarzyna Mizera 46. Sędziowali: Katarzyna Zygmunt, Krzysztof Więcek i Jan Syniawa. Kary: KTH 12-12. KTH KM: Monika Malinowska; Aleksandra Łodyga, Justyna Kuruc, Agnieszka Dąbkowska, Agnieszka Pióro, Joanna Fugas; Karolina Darłak, Natalia Susidko, Katarzyna Mizera, Anna Rosiek, Sylwia Kuchnia; Agnieszka Horowska, Katarzyna Susidko, Wioletta Bielawska - trenerzy Ireneusz Dubiela, Janusz Pióro. Kierownik drużyny Kazimiera Potoczek Cracovia: Sabina Szablowska; Karolina Smach, Katarzyna Kasprzycka, Katarzyna Staszczuk, Karolina Cieślowa, Judyta Gibalska; Aleksandra Kapanowska, Justyna Głownia, Beata Parzygnat, Kinga Niechwiej, Marta Mróz; Weronika Sabor, Agnieszka Krynicka - trenerzy Paweł Czarnecki, Piotr Ślusarek. Kierownik drużyny Kasprzycka Ewa Jak pokazuje wynik, spotkanie było wyrównane. Ambicji i woli walki obydwu zespołom można pozazdrościć. Hokeistki z Krynicy bardzo chciały rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Jednak dopiero w drugiej tercji padły pierwsze bramki. Po ładnej akcji KTH KM Agnieszka Dąbkowska pokonała bramkarkę Cracovii. Radość trwała krótko, bo rywalki szybko wyrównały. W trzeciej tercji Katarzyna Mizera ustaliła wynik meczu. Mimo ogromnego zmęczenia, kryniczanki zdołały utrzymać wynik spotkania. W najbliższą niedzielę kryniczanki w wyjazdowym spotkaniu zmierzą się z zespołem GKS Tychy. (CEJ) "Dziennik Polski" 2007-11-14