III liga siatkówki kobiet

Podkarpacie gromi

Nie miały wielkiej dramaturgii dwa stoczone w sobotę spotkania o mistrzostwo siatkarskiej III ligi kobiet. O ile jednak bezproblemowego zwycięstwa Sandecji należało się spodziewać, o tyle łatwość wygranej bobowianek zaskakuje. Trzecie z zaplanowanych spotkań zostało przełożone na inny termin.

Podkarpacie Bobowa - Iskry Grybów 3-0 (25-11, 25-13, 25-19)

Podkarpacie: Warzycka, Wojtaczka, Apriasz, Tarasek, Majcher-Szczepanek, Drąg, Chronowska (libero) oraz Dynarowicz.

Iskry: J. Miczołek, Waśko, Sierbińska, Mikulska, Diedziak, B. Miczołek, Wojtarowicz (libero) oraz Szkutnik, Oleksy i Kulig.

Sędziowali: Krzysztof Kozłowski z Gorlic i Antoni Czapliński z Grybowa. Widzów 150.

Zaskakująco łatwe zwycięstwo gospodyń, które najwyraźniej z meczu na mecz uzyskują coraz wyższą formę. Ich wygrana z grybowiankami ani przez moment nie podlegała dyskusji. Wystarczy zresztą rzucić okiem na wyniki poszczególnych setów, by utwierdzić się w przekonaniu, że Iskry było tylko tłem dla dziewcząt z Podkarpacia. W pierwszej i drugiej partii miejscowym wychodziło praktycznie wszystko: zagrywki, blok, atak, przyjęcie. W przeciwieństwie do rywalek, sprawiających wrażenie wyraźnie zdeprymowanych i z minuty na minutę coraz bardziej godzących się z porażką. Nieco lepiej zaprezentowały się w jedynie trzeciej odsłonie, ale i w niej nie potrafiły przekroczyć bariery 20 punktów. Wśród zwyciężczyń wyróżniły się: Wojtaczka, Majcher-Szczepanek, Apriasz oraz Drąg. Spotkanie trwało zaledwie 38 minut.

Ogniwo Piwniczna - Muszynianka Ib - mecz się nie odbył

Na prośbę zespołu z Muszyny zawody przełożone zostały na późniejszy termin. Mecz odbędzie się najprawdopodobniej po zakończeniu zasadniczej fazy rozgrywek.

W pozostałym meczu: STS Sandecja Nowy Sacz - Jedynka Tarnów 3-0 (25-11, 25-22, 25-19).

1. Sandecja 6 12 18-1
2. Podkarpacie 6 9 10-11
3. Ogniwo 5 8 9-9
4. Jedynka 6 8 9-15
5. Muszynianka Ib 5 7 9-10
6. Iskry 6 7 7-16

W najbliższą sobotę, 27 bm., zmierzą się: Muszynianka Ib - Podkarpacie (godz. 13), Iskry - Jedynka (godz. 17) oraz Ogniwo - Sandecja (godz. 17).