Jak wybrać najlepszy tani kredyt samochodowy?
Treść
Osoby, które planują zakup samochodu, mogą sfinansować jego nabycie zarówno gotówką, jak i kredytem samochodowym. To drugie rozwiązanie jest dobrym pomysłem w celu kupna nowego i używanego auta. Jak wybrać tani kredyt samochodowy i na co uważać?
Czym jest kredyt samochodowy?
Kredytem samochodowym nazywamy sposób finansowania zakupu auta dla osób, które nie chcą wydawać sporej gotówki w jednym momencie, lub po prostu nie posiadają określonej sumy na zakup wymarzonego auta.
Atutem takiego rozwiązania dla banków jest fakt zabezpieczenia ewentualnych roszczeń na pojeździe oraz ściśle określony cel pożyczki, a dla klientów całkowity koszt kredytu, który wcale nie musi być duży. Dla przyszłych właścicieli pojazdów ważna jest także z pewnością możliwość długiego okresu spłaty, co obniży raty kredytu.
Zakup auta na kredyt może być bardzo tanią i wygodną opcją. Warto jednak wiedzieć o kilku istotnych kwestiach, zanim złożymy stosowny wniosek o finansowanie zakupu.
Kredyt samochody jest udzielany nie tylko na auto, lecz także inne pojazdy. Spośród nich możemy wymienić:
- Traktory,
- Przyczepy,
- Motocykle,
- Skutery,
- Quady,
- Łodzie motorowe itp.
Mogą to być to wszelkie pojazdy, które posiadają dowód rejestracyjny, nieważne czy nowe, czy używane.
Jak wybrać tani kredyt samochodowy?
Tani kredyt samochodowy może pomóc w sfinansowaniu dowolnego pojazdu np. używanego od prywatnego sprzedającego. Najważniejszą kwestią jest to, aby kredyt miał jak najniższe oprocentowanie i prowizję.
Niewątpliwie najlepszą opcją podczas szukania najtańszego kredytu samochodowego jest ranking kredytów samochodowych. Przeglądając i zestawiając ze sobą kilka lub kilkanaście opcji, jesteśmy w stanie wybrać najlepszą ofertę i cieszyć się z udanej transakcji.
Istnieje jeszcze kilka innych czynników, które wpływają na niski koszt kredytu, a są nimi:
- Wiek samochodu – im auto, które chcemy sfinansować, jest starsze, tym droższe są kredyty na nie udzielane. Należy pamiętać, że sporo banków w ogóle nie finansuje zakupu aut, które są starsze niż 10 lat;
- Wartość samochodu – im większa wartość samochodu, a co za tym idzie kredyt, tym bardziej elastyczne warunki jest w stanie przedstawić bank;
- Wkład własny – wniesienie pokaźnego wkładu własnego może znacznie obniżyć koszty kredytu.
Jeżeli wiec planujemy zakup samochodu młodszego niż 10 lat, to kredyt samochodowy jest bardzo dobrym pomysłem. Natomiast w momencie, gdy interesuje nas samochód starszy, warto sfinalizować transakcje przy użyciu kredytu gotówkowego, który nie wymaga wkładu własnego. Ciekawe propozycje takich pożyczek można znaleźć na stronie: lowcakredytow.pl.
Dokładnie zapoznaj się z warunkami umowy
Jeżeli znajdziemy już odpowiadającą nam ofertę, należy dopełnić wszelkich formalności. Zanim jednak złożymy wniosek, powinniśmy bardzo dokładnie przeanalizować umowę i jej zapisy. Nawet jeśli po powierzchownym zapoznaniu się z ofertą wydaje się ona niezwykle atrakcyjna, warto dać sobie czas, aby punkt po punkcie zapoznać się z warunkami danej umowy. Dzięki temu unikniemy wszelkich niedomówień. Jeżeli wystąpią jakiekolwiek wątpliwości, należy je przedyskutować ze specjalistą.
Dokładne zapoznanie się z umową gwarantuje niezależnie od kwoty i terminu spłaty kredytu, że warunki będą przez nas zrozumiałe i jasne. Czasami nawet drobne kruczki w umowie, jak kara za wcześniejszą spłatę zobowiązania mogą być przykre w konsekwencjach.
Należy również pamiętać, że każde niespłacone w terminie zaległości będą skutkowały wprowadzeniem naszych danych w BIK, co może utrudnić w późniejszym okresie pozyskanie następnego kredytu. Warto więc także dobre przeanalizować naszą sytuację finansową.
Autor: Silesian