Jak wybrać słuchawki bezprzewodowe?
Treść
Od powstania pierwszego modelu telefonu komórkowego nie minęło wiele czasu, a telefony stacjonarne już stały się przeżytkiem. Podobną rewolucję spowodowały pierwsze słuchawki bezprzewodowe, które przekazują dźwięk ze źródła bez połączenia kablowego. Obecnie słuchawki mogą się nawet łączyć między sobą. Przy ich wyborze nie chodzi tylko o wygodę, estetykę i dźwięk. Asortyment jest tak ogromny, że paradoksalnie w gąszczu ofert słuchawek bezprzewodowych można się wręcz zaplątać. Oto parę przydatnych podpowiedzi, jak znaleźć słuchawki zrobione na Twoją miarę.
Fenomen słuchawek bezprzewodowych
Jeszcze dobrych parę lat temu mikrosłuchawki kojarzyły się z tajnymi agentami czy detektywami. Obecnie są na porządku dziennym. To, że dzięki nim słuchamy muzykę albo prowadzimy konwersację przez telefon, jest oczywiste. Jednak fenomen nowoczesnych słuchawek bezprzewodowych to nie tylko ich funkcjonalność, ale przede wszystkim dyskrecja i niezależność, którą nam dają, w przeciwieństwie do tradycyjnych słuchawek, w których kabel był sporym ograniczeniem.
Żyjemy w świecie pełnym przeróżnych bodźców, w tym hałasów, które nas męczą i rozpraszają. Często przemieszczając się różnymi środkami transportu mamy czas odsłuchać wiadomości, ulubiony audiobook, zadzwonić do kogoś czy po prostu odciąć się od życiowego pędu. Mając niewidoczne dla innych mikrosłuchawki będąc w tłumie ludzi, możesz być równocześnie sam, w swoim muzycznym świecie. Kiedy masz ochotę pobiegać czy iść na siłownię, nic nie ogranicza twojego ciała ani wyobraźni. Słuchawki są wtedy jak przedłużenie twojego ucha, pozwalają Ci się skupić lub odetchnąć. Dlatego tak ważne jest znalezienie optymalnego modelu, a wybór wcale nie jest oczywisty.
Który typ jest dla Ciebie?
Zanim zaczniesz przeglądać poszczególne modele, musisz odpowiedzieć na podstawowe pytanie: do czego są mi potrzebne słuchawki bezprzewodowe? Możesz je używać, gdy pracujesz, uprawisz sport, uczysz się języka obcego czy chcesz posłuchać muzyki albo obejrzeć film, a może przy wszystkich tych zajęciach. Zależnie od przeznaczenia wybierz swój typ.
Podstawowy podział słuchawek bezprzewodowych ze względu na budowę zawiera dwa główne typy:
- Nauszne – zależnie od przylegania do małżowiny usznej wyróżnia się trzy rodzaje: otwarte, zamknięte i półzamknięte. Choć są całkiem spore, to jednak ich podstawową zaletą jest dobra izolacja hałasu, wysokiej jakości dźwięk i całkiem wytrzymała bateria. Zdają egzamin przy dość statycznych zajęciach w pracy, czy w domu.
- Douszne – starszego typu wkładane za kanał słuchowy, coraz mniej popularne ze względu na słabe wytłumianie hałasu z zewnątrz. Nieco nowsze, tzw. dokanałowe, wyjątkowo dyskretne dzięki możliwości wsunięcia ich do kanału słuchowego. Są wygodne i pozwalają na dostateczną izolacje hałasu z zewnątrz, a przy tym na wysoką jakość dźwięku. To ulubiony gadżet sportowców. Ten ostatni typ rozwija się najdynamiczniej, prócz już tradycyjnych słuchawek dousznych z pałąkiem na szyję najnowszy i najpopularniejszy rodzaj to True Wireless (z ang. tłumaczone na „prawdziwie bezprzewodowe”).
Zapewne już masz swój typ, idealny dla twoich uszów. Aby jeszcze zawęzić swoje poszukiwania warto wziąć pod uwagę kilka podstawowych parametrów, które pozwolą Ci wybrać model na miarę Twoich potrzeb i oczekiwań.
Znajdź swój idealny model
Choć opis produktu na stronie jak https://www.oleole.pl/ jest bardzo przejrzysty i prosty, to jednak warto upewnić się za co odpowiadają poszczególne wartości w podanych parametrach:
- Wygoda i waga słuchawek – szczególnie ważne dla miłośników aktywnego trybu życia
- Jakość i moc dźwięku – dość szeroką gamę brzmienia zapewnia wartość 20 do 20 000 Hz, a maksymalne ciśnienie akustyczne powyżej 100 Db
- Impedancja – czyli opór pozorny, odnoszący się do poziomu głośności i jego odporności na zniekształcenia dźwięku. Wartość ta jest bardzo ważna dla prawdziwych audiofilów i optymalna wysokość powinna zamykać się w przedziale 16 – 32 omów.
- Wytrzymałość baterii – tu jest spore zróżnicowanie w działaniu urządzenia bez ładowania, od sześciu do dwustu godzin.
- Łatwość obsługi – możliwość prostego sterowania dźwiękiem przy odtwarzaniu muzyki i przy połączeniach telefonicznych.
- Design i kolor słuchawek bezprzewodowych – kolory, które najczęściej występują to szary, czarny i biały, rzadziej czerwony czy beżowy. Jeśli chodzi o design tu wybór jest najszerszy i jest to bardzo ważny element personalizacji gadżetu.
We wszystkich nowych modelach od renomowanych producentów standardem jest wbudowany mikrofon oraz wygodne etui. W przypadku słuchawek True Wireless w komplecie jest specjalne etui ładujące, które jest wygodną wersją powerbank.
Teraz możesz przejść do przeglądania poszczególnych modeli. Przejrzysty opis, sprawdzone opinie klientów i co najważniejsze szeroki asortyment w różnych cenach możesz znaleźć na stronie https://www.oleole.pl/sluchawki,g!sluchawki-bezprzewodowe.bhtml. Oczywiście, warto wybrać nie tylko ekonomiczną wersję wymarzonych słuchawek bezprzewodowych, ale przede wszystkim wygodną, dopasowaną do swojego przeznaczenia i osobowości.
Autor: Silesian