Klasyczny hat-trick Pająka

Małopolska Liga Juniorów

Sandecja - Dalin Myślenice 3-2 (3-0)

1-0 Pająk 19, 2-0 Pająk 37, 3-0 Pająk 39, 3-1 Kołat 59, 3-2 Plich 63. Sędziował Paweł Marszałek z Tarnowa. Żółte kartki: Janczyk, Pająk, Prusak - Plich. Widzów 15 (!).

Sandecja: Hładowczak (52 Kozioł) - M. Janczyk, Merklinger, Olszewski (66 Bodziony), Tomasz (56 Sz. Szczepanik) - Orzechowski (87 Prusak), A. Basta, Nieć (56 Leśniak), Jawczak - Krupa (75 Tokarczyk), Pająk (90 Słaby).

Dalin: Obłaza - Wilk, Plich, Sentysz (46 Morlak), Mistarz - Ogrodny (46 Wojtycza), Kołat, Blecharczyk, Solski - Kęsek, Moryc (82 Żupnik).

Z animuszem rozpoczęli swój pierwszy mecz w sezonie 2005/2006 juniorzy starsi Sandecji. Podopieczni trenera Henryka Potońca od początku zawodów przejęli inicjatywę, raz po raz inicjując szybkie akcje na bramkę Obłazy. Efekt tej aktywności przyszedł w 19 min. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Niecia, Pająk głową z 6 m umieścił piłkę w siatce. W 37 min było już 2-0. I tym razem, po centrze Orzechowskiego z lewej strony, celną główką popisał się Pająk. Dwie minuty później zawodnik ten skompletował klasyczny hat-trick (trzy kolejne gole w tej samej połowie spotkania). Po otrzymaniu dokładnego podania wbiegł z piłką w pole karne, minął dwóch obrońców i bramkarza, ustalając wynik do przerwy.

Wydawało się, że po zmianie stron gospodarze powiększą przewagę. Tymczasem incjatywę nieoczekiwanie przejęli myśleniczanie. Podkreślili ją dwoma celnymi trafieniami (precyzyjny lob z 30 m oraz główka z 12 m), w związku z czym nieliczni widzowie nie mogli być pewni ostatecznego sukcesu Sandecji. W przeciwieństwie do Wisły z meczu z Panathinaikosem, "dowiozła" ona satysfakcjonujący ją rezultat do końcowego gwizdka sędziego z Tarnowa.

Juniorzy młodsi Sandecji pokonali swych rówieśników z Dalinu 4-0. (JH)