Koncert Kurczaba

Błyskawica Rupniów - Stradomka Skrzydlna 5-3 (3-2)

0-1 Cieślak 12, 1-1 Kurczab 22, 2-1 Kurczab (karny) 39, 2-2 Zając 40, 3-2 Kurczab 44, 4-2 Kęska 69, 4-3 Cieślak 86, 5-3 Kurczab 90.

Sędziowała Agnieszka Olesiak z Dobrej. Widzów 90.

Błyskawica: Kaptur - Gawron, Kita, Banach (38 Ślusarczyk), Kurczab - Duda, Kęska, Lizak, Korba - R. Piwowarczyk, (78 Nowak), Z. Piwowarczyk

Stradomka: Struś - Drab, Matykiewicz, Majda (58 Wójtowicz), Łazarczyk - Furgał, Jaśkiewicz, Irzyk, Knapczyk - Cieślak, Zając

Ostre strzelanie urządził sobie w meczu ze Stradomką Skrzydlna obrońca gospodarzy Kurczab. Cztery bramki, które strzela defensor, to wyczyn rzadko spotykany nawet w niższych klasach rozgrywkowych. Zaczęło się jednak nieszczęśliwie dla Błyskawicy. Pomimo przewagi w pierwszych minutach spotkania to goście objęli prowadzenie - niezdecydowanie obrońców wykorzystał szybki Cieślak i strzelił płasko obok wychodzącego z bramki Kaptura. Młody napastnik z radości ściągnął koszulkę, za co został jednak ukarany żółtym kartonikiem. Chwilę później swój strzelecki festiwal rozpoczął Kurczab - na bramkę uderzał Kęska, a Struś zamiast piąstkować piłkę, próbował ją łapać, co skończyło się celną dobitką piłkarza Błyskawicy. W 39 minucie Kurczab zamienił na bramkę jedenastkę podyktowaną za zagranie ręką w polu karnym. Tuż przed przerwą sędzia podyktowała rzut wolny pośredni z 23 metrów - szybki strzał zaskoczył Strusia, który po raz trzeci musiał wyjmować piłkę z bramki. W międzyczasie do remisu doprowadził Zając, uderzając precyzyjnie z 12 metrów. Po przerwie goście wyraźnie opadli z sił, natomiast gospodarze nieustannie atakowali, jednak brakowało im skuteczności, dlatego strzelili tylko 2 gole. JACEK NOWAK

W pozostałych meczach: Orkan II Szczyrzyc - Mordarka 2-2 (1-1), Krokus Przyszowa - Olimpia Pisarzowa 0-1 (0-0), Jodłownik II - Starowka Stara Wieś 1-0 (1-0). Pauzował Zenit Kasinka Mała.

1. Błyskawica 3 7 9-6
2. Olimpia 3 7 4-1
3. Jodłownik II 2 6 1-3
4. Krokus 3 4 4-2
Mordarka 2 4 4-2
6. Orkan II 3 4 4-4
7. Zenit 2 3 6-4
8. Starówka 3 1 3-5
9. Stradomka 3 0 4-12

W następnej kolejce spotkają się (11.09): Olimpia - Jodłownik II, Krokus - Stradomka, Mordarka - Błyskawica, Zenit - Orkan II. Pauzować będzie Starówka. (RCZ)