Korzym trafił!

Swojego pierwszego gola w piłkarskiej ekstraklasie zapisał na swym koncie wywodzący się z Nowego Sącza Maciej Korzym.

Ten 17-letni wychowanek Startu, następnie piłkarz Sandecji, strzelił bramkę na 1-1 w meczu swej obecnej drużyny Odry Wodzisław z Arką Gdynia.

Ślązacy przegrali co prawda, tracąc gola w ostatniej minucie zawodów, niemniej bramka sądeczanina uznana została za jedno z efektowniejszych trafień XI. rundy rozgrywek I ligi.

Z Maćkiem rozmawialiśmy godzinę po zakończeniu spotkania w Wodzisławiu. - Do gry wszedłem w przerwie meczu - opowiada Korzym. - Po wyleczeniu kontuzji czułem, że jestem w "gazie", co zresztą zgłosiłem trenerowi Fornalikowi jeszcze przed meczem. Rzeczywiście, na boisku piłka mnie szukała. W 75 min. otrzymałem prostopadłe podanie od Janka Wosia, podciągnąłem kilka metrów i z 16 metrów uderzyłem lewą nogą po ziemi. Futbolówka wpadła w prawy róg bramki. Szkoda, że remisu nie udało nam się przetrzymać do końca meczu. Mam jednak nadzieję, że to pierwsze celne trafienie otwiera przede mną nowy rozdział w piłkarskiej karierze. Proszę pozdrowić wszystkich kibiców w Nowym Sączu!

Bramkę w ekstraklasie strzelił w sobotę również inny gracz z Sącza rodem, Arkadiusz Aleksander. Do siatki trafił on w przegranym 1-3 meczu swego Górnika Zabrze z Amiką we Wronkach.