Krok do awansu

Siatkówka UKS Gimnazjum nr 2 - Brzezina Osiek 3-0 (25-19, 25-17, 40-38) Sędziowali: Lechosław Ziębowicz i Andrzej Bączek. Widzów: 150. UKS Gimnazjum: Cebula, Maciaszek, Baran, Basta, Król, Zelek; Zięcina - libero, Haczek, Kaptur Brzezina: Kwaśniak, Makuch, B. Noworyta, M. Noworyta, Romański, Parysz, Jarzyna, Noga. Przed meczem zespół gości wyprzedzał w tabeli sądeczan tylko lepszym stosunkiem setów. Drużyna UKS Gimnazjum przystąpiła do niego jako faworyt. W pierwszym secie gra była wyrównana. Zawodnicy z Nowego Sącza po atakach Barana, Zelka i Króla prowadzili różnicą 4-5 punktów, utrzymując ją do końca seta. Druga część meczu to zdecydowana przewaga w ataku i obronie. Rywale próbowali przełamać blok drużyny UKS Gimnazjum, ale nawet jeśli im się to udawało, piłkę broniono w polu. W trzecim secie przy stanie 18-17 sędzia zaliczył punkt dla rywali, choć piłka spadła w pole rywali. Od tego momentu na parkiecie było nerwowo. Jeśli tylko, któraś z drużyn obejmowała przewagę, druga natychmiast odrabiała starty. Na szczęście sądeczanie potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. (JEC), "Dziennik Polski" 2007-02-06