Krok we właściwym kierunku

III LIGA. Kolejarz Stróże - Wisła II Kraków 4-2 Kolejarz jest coraz bliżej barażowego dwumeczu o awans do II ligi. W sobotę pewnie pokonał na swym boisku rezerwę krakowskiej Wisły, wykonując kolejny krok w jak najbardziej właściwym kierunku. Tak jak w pierwszej połowie grających stróżan zawsze chcieliby oglądać ich kibice. Gospodarze raz za razem przeprowadzali składne akcje ofensywne, siejące popłoch w szeregach rywali. Efekt łatwo było przewidzieć. Przed zmianą stron prowadzili różnicą trzech goli, mając w zasadzie punkty w kieszeni. Na 11 minut przed końcem Chlipała zdobył czwartego gola i wówczas nastąpiło trudne do wytłumaczenia dla doświadczonych zawodników rozluźnienie w szykach. A tacy przecież występują w składzie Kolejarza. Wiślacy zwietrzyli swą szansę na uratowanie twarzy i ją wykorzystali. Dwukrotnie zdołali pokonać Pyskatego, a swym pogromcom uświadomili, że grać należy do końcowego gwizdka sędziego. Tym razem nic bardzo złego się nie stało: podopieczni trenera Mirosława Hajdy cel swój przecież zrealizowali. Podobne do sobotnich chwile dekoncentracji, może nawet pewnej nonszalancji, w przypadku bardziej wymagającego rywala mogą jednak przynieść bardziej przykre konsekwencje. Tymczasem cieszmy się z trzech punktów Kolejarza, czekając na zapowiadane na sobotę derby regionu, w których stróżanie zmierzą się w Nowym Sączu z Sandecją. Daniel Weimer, "Dziennik Polski" 2007-05-21