Marsz Sandecji

III liga piłki siatkowej kobiet. Dla siatkarek Sandecji bez znaczenia jest, czy występują w fazie zasadniczej, czy też już w drugiej rundzie rozgrywek o mistrzostwo III ligi. Jak gromiły swe rywalki, tak gromią je nadal. Tym razem sądeczankom nie sprostały zawodniczki teoretycznie najgroźniejszego rywala w drodze do II ligi - rezerw Dalinu Myślenice. Wynik 3-0 mówi właściwie wszystko.

Pierwszy set pokazał, że gospodynie chcą szybko zakończyć spotkanie. Punkty zdobywała Skrzypiec, Mogilska i Charczuk. Dobre rozgrywanie przez Tomczak pozwoliło na wysokie prowadzenie. W drugim secie sądeczanki przeważały różnicą siedmiu punktów, 17-10. Tak wysokie prowadzenie spowodowało, że sądeczanki zaczęły popełniać szkolne błędy, co rywalki natychmiast wykorzystały. Zamiast wysokiej wygranej, zrobiło się nerwowo. Na szczęście zespół Sandecji szybko wziął się do pracy. Sprytne minięcia Tomczak oraz ataki Charczuk i Platy pozwoliły na wygranie seta. W trzeciej części meczu Dalin, nie zrażony przegranymi wcześniej setami, zaczął śmielej atakować. Po kilku minutach goście prowadzili już 6-5. Ale reprymenda prezesa Krzysztofa Poprawy spowodowała, że sądeczanki zaczęły grać skuteczniej. Jednak zespół z Myślenic ani myślał się poddać. Stąd też walka trwała do stanu 20-18 dla STS. Później Sandecja po atakach Charczuk i Platy zakończyła mecz.

Nie powiodła się natomiast wyprawa drugiej drużyny z naszego regionu do Krzeszowic. Muszynianka Ib uległa tam miejscowemu Maratonowi.