Medale nie dla sądeczan

Kajakarstwo górskie

W zakończonych mistrzostwach Europy w kajakarstwie górskim w słoweńskim Solkan, Polacy zdobyli dwa złote medale indywidualnie oraz jeden w konkurencji drużynowej.

Niestety, tym razem sądeczanie spisali się znacznie słabiej, choć przez wiele ostatnich lat wiedli prym w reprezentacji Polski. Od dłuższego czasu w sądeckich klubach, a właściwie jednym - KS Start Nowy Sącz - nie ma już tylu zawodników, co dawniej. Kiedy Dunajec, a wcale nie musiał, rozwiązał sekcję kajaków, barw narodowych broni coraz mniej sądeczan.

Tradycyjnie najlepiej spisali się kanadyjkarze w C-1. Zwyciężył Dawid Bartos z Drzewicy, a finale siódme miejsce zajął Grzegorz Hedwig z KS Start Nowy Sącz. Powinien być znacznie wyżej, ale dwa punkty karne w wyścigu finałowym pozbawiły go takich szans. W C-2 jest po prostu źle. Przez wiele ostatnich lat na arenie międzynarodowej dominowali zawodnicy KS Strat. Teraz takich nie ma, więc i wyników brak.

W K-1 młodszy z braci Polaczyków, Mateusz, wywalczył złoto. Sądeczanin Jakub Chojnowski był dopiero 28. Od ubiegłego roku trenuje w krakowskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego. Niestety, na razie postępów nie czyni. Wręcz odwrotnie.

W konkurencjach zespołowych bardzo dobrze spisali się zawodnicy C-1. Nasza drużyna wywalczyła srebrny medal.

(JEC)

Wyniki Polaków

K-1 juniorzy: 1. Mateusz Polaczyk, 28. Jakub Chojnowski, 31. Łukasz Polaczyk. C-1: 1. Dawid Bartos, 7. Grzegorz Hedwig, 17. Piotr Szczepański. K-1 - juniorki: 4. Natalia Pacierpnik, 25. Zofia Czerwińska, 31. Agnieszka Nosal. C-2. 7. Dominik Węglarz/Dawid Dobrowolski, 13. Grzegorz Kwiatek/Michał Salamon.

Zespoły: C-1x3: 2. Polska (Hedwig, Szczepański, Bartos). K-1x3, juniorki: 7. Polska (Pacierpnik, Nosal, Czerwińska). C-2x3: 4. Polska (D.Kasprzak/M.Kasprzak, Kwiatek, Salamon, Węglarz/Dobrowolski). K-1x3, juniorzy: 6. Polska (M.Polaczyk, Chojnowski, Ł.Polaczyk).