Mity o samochodach elektrycznych
Treść
Samochody elektryczne z roku na rok zyskują popularność.
Jednak wciąż istnieje wiele mitów na ich temat. Przeczytaj poniższy artykuł, aby poznać kilka z nich. Więcej możesz poznać na stronie: https://moto.pl/MotoPL/7,95362,25674968,10-najpopularniejszych-mitow-o-samochodach-elektrycznych-mitologia.html.
Samochody elektryczne są bardzo drogie
Jeszcze kilka lat auta elektryczne znacznie różniły się ceną od standardowych. Było to spowodowane małą produkcją samochodów, przez co końcowa cena była wysoka. Obecnie wciąż samochody są droższe, jednak różnica jest już niewielka, a dodatkowo w większości państw w tym w Polsce można liczyć na dofinansowanie z racji zakupu elektryka.
Nadają się wyłącznie do miasta
Faktem jest, że samochody elektryczne mają mniejszy zasięg niż standardowe samochody. Jednak nie jest prawdą, że sprawdzają się wyłącznie w mieście. Elektryki spokojnie mogą przemierzać około 300 kilometrów dziennie. Jest to wartość sporo większa niż zwykle przemierzają ludzie, uwzględniając ich podróże do pracy, czy w innych celach prywatnych.
Auto elektryczne nie są bezpieczne
Niestety w mediach kreowana jest błędna teza, że samochodu elektryczne nie są bezpieczne. Wypadki, w których udział biorą samochody spalinowe niestety w pewien sposób spowszechniały, z drugiej strony uwagę przyciągnęły informacje o problemach z samochodami elektrycznymi. Faktem jest, że auta te posiadają dużo większe przyspieszenie przez co kierowca musi dostosować swoje umiejętności i kontrolę nad pojazdem.
Nie ma specjalistów do napraw samochodów elektrycznych
Część z producentów np. Opel posiada dedykowane serwisy, które mają posłużyć właśnie naprawie pojazdów. Należy również pamiętać, że samochody elektryczne charakteryzują się mniejszą awaryjnością, ponieważ składają się z mniejszej liczby części. Dotyczy to przede wszystkich tych, które są narażone na niekorzystne warunki mechaniczne np. w silniku spalinowym.
Miejsce ładowania jest trudne do znalezienia
Prawdą jest, że w ostatnim czasie liczba miejsc, w których dostępne są ładowarki rośnie w bardzo szybkim tempie. Mają one wiele punktów praktycznie we wszystkich większych miastach. Dodatkowo są montowane wzdłuż głównych dróg oraz autostrad. Wciąż planuje się nowe stacje ładujące.
Klient ponosi koszty recyklingu akumulatora
Nic bardziej mylnego. Klient nie ponosi żadnych kosztów związanych z recyklingiem akumulatora. Większość firm sugeruje, aby oddać go to autoryzowanego punktu sprzedaży.
Myślicie o zakupie samochodu elektrycznego, a może macie jakieś doświadczenia z prowadzeniem takiego pojazdu?
Autor: Silesian