Młodzież na testach

Zespół KTH Krynica rozegrał kolejny mecz towarzyski. Rywalem kryniczan byli Słowacy z Bardejova. Zgodnie z oczekiwaniami wygrali gospodarze. HC Bardejov - KTH Krynica 7-0 (3-0, 2-0, 2-0) KTH: A. Ziaja (Matuła 30): Tyczyński, Pociecha, Piksa, M. Zabawa, D. Bulanda; D. Kruczek, Zieliński, Błażowski, M. Gurgul, D. Zabawa; Pach, Waśko, J. Kachniarz, Stoch, Domek; Myjak, Ciarach, T. Bulanda, Tomasiak, N. Kukulak. W pierwszej tercji zespół z Krynicy miał spore problemy z nawiązaniem równorzędnej gry. Rywale grali szybko i skutecznie. - Dopiero od drugiej tercji, kiedy nasz zespół zobaczył, jak grają rywale, było lepiej - mówi trener KTH Krynica Wojciech Różana. - Żeby nie było żadnych niedomówień, Słowacy byli wyraźnie lepsi. W Bardejovie przygotowują się do walki o czołowe miejsca w I lidze. Słowacy grają bardzo techniczny i szybki hokej. Jest to coś zupełnie innego niż w naszej lidze, gdzie dominuje podanie, poczekanie czy kółeczko. Tam nie ma na to czasu. Ponadto u naszych sąsiadów zza południowej granicy nie ma gwiazd. Tam gra cały zespół. Tego właśnie chcemy nauczyć naszych zawodników. Z pewnością wynik byłby inny, ale z przyczyn obiektywnych - kontuzje i choroby - nie mogło wystąpić wielu krynickich zawodników. Stąd ich miejsce zajęli młodzicy i juniorzy. Mecz w Bardejovie to była kolejna dobra lekcja hokeja. Jestem pewny, że to bardzo pomoże w lidze. Drużyna KTH ma tylko kilka dni oddechu, bowiem już w sobotę kryniczanie rozegrają kolejny mecz towarzyski. - Tym razem jedziemy do Michalovec - dodaje Wojciech Różana. - Przyjęliśmy w tym roku zasadę, że gramy ze Słowakami. Chcemy się uczyć u lepszych. Sparingi z naszymi zespołami niczego specjalnego nie wnoszą, a my, razem w Markiem Bialikiem, chcemy, aby drużyna grała tak jak Słowacy - szybko i skutecznie. (JEC) "Dziennik Polski" 2007-08-24