Mocni płotkarze

Bardzo dobrze zaprezentowała się Anna Jesień podczas mityngu Super Grand Prix IAAF w Londynie. Polka zajęła drugie miejsce w biegu na 400 m przez płotki. Nasza lekkoatletka, jedna z nadziei na medal igrzysk olimpijskich w Pekinie, swój koronny dystans pokonała w czasie 54,98 s i przegrała jedynie z Melanie Walker z Jamajki (54,22). Dobrze wypadł i drugi nasz znakomity płotkarz Marek Plawgo. Brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata pobiegł (49,27) wolniej tylko od mistrza Amerykanina Kerrona Clementa (48,36), Brytyjczyka Ricardo Yatesa (49,06) i Jamajczyka Markino Buckleya (49.18). To dobra wiadomość, bo ostatnio docierały niepokojące sygnały o jego zdrowiu, zaczął odczuwać ból prawej stopy, operowanej przed dwoma laty. Trzeci na dystansie 800 m był Marcin Lewandowski (1.46,49 min) - pierwsze miejsce zajął reprezentant Ugandy Abraham Chepkirwok (1.45,64), drugie Brytyjczyk Michael Rimmer (1.45,76). Dwie nasze lekkoatletki walczyły w Londynie o olimpijską kwalifikację - bez powodzenia. Zawiodła przede wszystkim Lidia Chojecka, która nie potrafi wyjść z dołka formy. Świetna przecież biegaczka uplasowała się na dalekiej, siódmej pozycji na 1500 m, a do minimum zabrakło jej 6,5 sekundy. Bardzo blisko była natomiast Ewelina Sętowska na 800 m - uzyskała czas gorszy o zaledwie 0,37 sekundy. Pisk "Nasz Dziennik" 2008-07-28