Numer jeden w Polsce. Krynica-Zdrój

Kamil Tokarczyk z Klubu Narciarskiego Gondola, trenowany przez Tomasza Majerczyka, wywalczył pierwsze miejsce w Polsce w grupie młodzików.

Kamil Tokarczyk startuje w barwach KN Gondola Krynica Zdrój. W kończącym się sezonie 2006/7 został najlepszym polskim alpejczykiem wśród młodzików. Podczas tej udanej dla niego zimy jako pierwszy zawodnik swojego klubu zwyciężył indywidualnie w Młodzieżowym Pucharze Polski. Pozostawił za sobą 50 zjazdowców. Odnotował też spore sukcesy na arenie międzynarodowej. Jako członek kadry narodowej startował w Skiinterkriterium we Vratnej, gdzie zdobył dwa srebrne medale. Dwukrotne podium na międzynarodowych zawodach FIS to największe osiągnięcie w historii Gondoli i Krynicy w tej dyscyplinie sportu.

Podczas prestiżowych zawodów o Puchar Poka Loka w Słowenii narciarz zajął czwarte i szóste miejsce w stawce reprezentantów 22 państw. W Młodzieżowych Mistrzostwach Świata Trofeo Topolino we Włoszech, w których miał rywali z 32 krajów, zajął 16 miejsce. Został też międzynarodowym mistrzem Słowacji w slalomie.

- Kamil jest najbardziej utalentowanym zawodnikiem młodego pokolenia w Polsce i to dopiero początek jego sukcesów - powiedział "Dziennikowi Polskiemu" trener Tomasz Majerczyk. - Pod koniec marca i na początku kwietnia wyjeżdża na ważne zawody do Włoch i Francji. Mamy nadzieję że tam również udowodni swoją przynależność do światowej czołówki w swojej kategorii wiekowej.

Na przykładzie tego chłopca widać, że niedaleko pada jabłko od jabłoni. Ojciec Kamila - Mirosław Tokarczyk był przed laty jednym z najlepszym zjazdowców na Sądecczyźnie. Wielokrotnie triumfował w slalomach specjalnych i gigantach. Umiejętnie łączył elegancką stylową jazdę ze skutecznością na trasie. (PG), "Dziennik Polski" 2007-03-22