Odkrycie kolejki

Robert Faron (Zalesianka)

Klasycznym hat-trickiem popisał się w meczu nowosądecko-limanowskiej grupy klasy A Robert Faron. Wyczyn 26-letniego (ur. 15 kwietnia 1979 r.) gracza Zalesianki jest tym bardziej godny odnotowania, że te trzy trafienia zaliczył on w ciągu zaledwie ośmiu minut! Bramkarza nowosądeckiego Startu pokonywał on w 80, 84 i 88 minucie spotkania.

Nie na wiele zdała się skuteczność zalesianina, bo choć strzelane przez niego gole nosiły numery 3, 4 i 5, to jednak rywal miał już wówczas na koncie 6 bramek i ostatecznie wygrał zawody 6-5. Nie zmienia to faktu, że wychowanek maleńkiego klubu z Zalesia w pełni zasłużył sobie na miano odkrycia inauguracyjnej serii rozgrywek sezonu 2005/06 w sądeckich klasach regionalnych.

Tym bardziej, że Faron już w 22 min wpisał się na listę strzelców, wyrównując stan meczu na 1-1. Ten gol Roberta nosi znamiona historycznego: otworzył bramkowy dorobek LKS Zalesianka Zalesie w jej występach w klasie A.