Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Odrębność i tożsamość. Krynica-Zdrój

Treść

W domu wczasowym "Hajduczek" w Krynicy Zdroju obradowało walne zgromadzenie Nowosądeckiej Izby Turystycznej. Dyplomy uznania dla ośrodków "GEOVITA" w Krynicy Zdroju i Muszynie-Złockiem z okazji 10-lecia działalności wręczyli wiceprezesi NIT Lucyna Sieja i Janusz Tomaszek. W poczet członków tej organizacji przyjęto BP LaVista i Anos Travel z Nowego Sącza.



Niedawno zakończony sezon zimowy, mimo niesprzyjającej pogody, dyrektorzy hoteli i domów wczasowych ocenili jako średni. Było znacznie gorzej niż w poprzednich latach, ale też nie można mówić o klęsce finansowej.

- Dzięki dobrej promocji i marketingowi prowadzonemu m.in. przez Krynicką Organizację Turystyczną goście przyjechali do perły uzdrowisk - mówi prezes NIT Aleksander Giertler. - Działania NIT zyskały wysoką ocenę i uznanie członków. Uczestnicy obrad uznali za konieczne zorganizowanie kolejnego seminarium turystycznego na XVII Forum Ekonomicznym. Nie wyrazili natomiast zgody na przystąpienie do Krakowskiej Izby Turystyki, uzasadniając kategoryczną odmowę koniecznością zachowania odrębności i własnej tożsamości. Z uznaniem natomiast odnieśli się do podpisania umowy patronackiej z Wyższą Szkołą Biznesu NLU w sprawie organizacji studiów podyplomowych z zakresu zarządzania turystyką i hotelarstwem.

Podczas spotkania przyjęto plan działań na rok 2007. Aleksander Giertler zapowiedział, że ma zamiar złożyć rezygnację z funkcji prezesa, w związku ze zmianą miejsca zamieszkania (przed rokiem przeniósł się z rodziną na Śląsk). Uczestnicy zgromadzenia uznali, że jego odejście nie byłoby korzystne dla branży turystycznej na Sądecczyźnie. Na razie jednak żadna decyzja w tej sprawie nie została podjęta.

(PG), "Dziennik Polski" 2007-04-26

Autor: ea