Ostatnia przymiarka

Kajakarstwo górskie. Bracia Polaczykowi ze Szczawnicy stanęli na podium w międzynarodowych regatach o Puchar Ziemi Sądeckiej. Tym razem lepszy był Mateusz. Pokonał znacznie bardziej utytułowanego brata Grzegorza. Emocji nie było w C 2. Obecnie poza zasięgiem innych jest osada: Paweł Sarna/Marcin Pochwała. Konkurencja, która do niedawna była naszą najmocniejszą stroną, przeżywa wielki kryzys. Owszem, jest drugi duet Kamil Gondek/Andrzej Poparda, ale ci zawodnicy mają dopiero po niespełna 16 lat i kariera dopiero przed nimi. Wśród pań nie było niespodzianek. Wygrały faworytki, a ich młodsze koleżanki muszą jeszcze dużo trenować, by móc w ogóle mówić o rywalizacji. Sporo działo się w C 1. Zwyciężył Krzysztof Bieryt, który pokonał Grzegorza Wójsa. Ten ostatni musiał jednak mocno powalczyć z młodszym o 6 lat Grzegorzem Hedwigiem. Zawodnik KS Start przegrał zaledwie o 0,42 sek. Dużym zaskoczeniem w tej konkurencji był start Mariusza Wieczorka (mistrz Europy sprzed 4 lat), który dwa lata temu zakończył karierę. "Dziennik Polski" 2007-06-28