Piłka ręczna - liga młodziczek. Znakomicie spisała się drużyna młodziczek UKS Olimpia Nowy Sącz, wysoko pokonując zespół z Krakowa.

UKS Olimpia I Nowy Sącz - SKS Kusy II Kraków 27-13 (12-7)

Sędziował: Marek Horwath.

UKS Olimpia: Dobosz; M. Szczygieł 7, Ruchała 4, Zając 3, Jakubowska 10, Załubska, Krupa 2, Dorula, Bieniek, Kania, Sadowy, J. Zborowska, N. Zborowska.

Kusy: Szutkowska; Kiwak, Bylica, Witas, Przytuła 9, K. Sajdak.

Zespół UKS Olimpia bardzo szybko objął prowadzenie, ale wystarczyła chwila, a rywalki doprowadziły do remisu. W 7 minucie z rzutu karnego Kusy zdobył gola. Chwilę później kolejnego, a po 12 minutach krakowianki prowadziły już 5-3. Jednak drużyna Kusego niedługo cieszyła się z takiej sytuacji. Olimpia szybko odrobiła straty, powiększając przewagę. Po przerwie sądeczanki już nie dały sobie pograć rywalkom. W 40 minucie Olimpia prowadziła już 20-11. W następnych minutach zdołały jeszcze tylko dwa razy trafić do bramki sądeczanek.

- Cieszy mnie, że młodziczki grają tak dobrze - mówi trener koordynator UKS Olimpia Franciszek Wolak. - Widać, że praca, jaką pod kierunkiem Doroty Olszewskiej zawodniczki wykonują, przynosi efekty. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Agnieszka Jakubowska, która nie tylko jest niezwykle skuteczna, ale również potrafi bronić. (JEC)