Pewna wygrana

Znakomicie rozpoczęli olimpijskie zmagania polscy siatkarze: wczoraj w pierwszym meczu pokonali Niemców 3:0 (25:17, 33:31, 25:20) i uczynili krok w stronę ćwierćfinału.

Początek meczu był bardzo wyrównany, obie drużyny grały "punkt za punkt". Nasi przyspieszyli od drugiej przerwy technicznej: systematycznie zaczęli uciekać rywalom, a Niemcy nie za bardzo wiedzieli, co z tym począć. W tym okresie w grze Biało-Czerwonych trudno było znaleźć słabszy punkt - byli doskonali. W drugiej odsłonie było gorzej. Niemcy długo wygrywali, m.in. 14:10. Polacy wyrównali, potem sami objęli prowadzenie (20:18), ale rywale tym razem się nie poddali. Końcówka była szalenie dramatyczna, obie strony miały po cztery piłki setowe, ostatecznie z tej próby nerwów zwycięsko wyszli nasi. I to był moment decydujący dla losów meczu. Trzeci set był już jednostronnym widowiskiem, w którym przewaga Polaków nie podlegała żadnej dyskusji. Efektowne akcje Mariusza Wlazłego, Michała Winiarskiego i Łukasza Kadziewicza wzbudzały aplauz na trybunach; nasi wygrali pewnie, i oby tak dalej. Kolejnym rywalem Biało-Czerwonych będzie Egipt i w tym starciu Polacy nie powinni nawet stracić seta.

Wyniki grupy B:
Polska - Niemcy 3:0 (25:17, 33:31, 25:20). Polska: Zagumny, Pliński, Kadziewicz (12), Świderski (11), Winiarski (11), Wlazły (17), Ignaczak (libero) oraz Możdżonek, Wika, Woicki. Rosja - Serbia, 3:1 (20:25, 25:21, 25:22, 25:14), Brazylia - Egipt 3:0 (25:19, 25:15, 25:18).