Pewna wygrana

Polscy piłkarze ręczni pokonali wczoraj w Zaporożu Ukrainę 32:26 (14:13) w meczu grupy 3. eliminacji mistrzostw Europy. Spacerek to nie był, ale nasi wygrali pewnie i zasłużenie.
Biało-Czerwoni prowadzili od samego początku. W pierwszej połowie kilka razy uciekli rywalom na dystans trzech, czterech bramek, ale wypracowaną przewagę dość łatwo tracili. Przykładowo tuż przed przerwą, wygrywając 13:10, pozwolili gospodarzom zdobyć trzy gole z rzędu. Przez dziesięć minut drugiej połowy żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć przeciwnikowi, wreszcie jednak nasi złapali wiatr w żagle. Wykorzystali bezlitośnie zadyszkę Ukraińców, którzy po prostu stracili siły i na kwadrans przed końcem prowadzili już 25:19. Tej zaliczki nie zaprzepaścili, zwyciężając pewnie i zasłużenie. Najwięcej bramek - sześć, w naszej ekipie zdobył Bartosz Jurecki, po pięć dorzucili Mariusz Jurkiewicz i Tomasz Tłuczyński, a cztery Grzegorz Tkaczyk.
W niedzielę, na zakończenie eliminacji, Polacy zmierzą się w Poznaniu z Portugalią.