Piłka nożna. Juniorzy i oldboje.

Bardzo nietypowy turniej rozegrano w niedzielę w dzielnicy Nowego Sącza - Piątkowej. Jego stawką był puchar ufundowany przez prezydenta miasta Józefa Antoniego Wiktora.

Piszemy "nietypowy", jako że do zawodów przystąpili zawodnicy w wieku doprawdy diametralnie różnym. Ramię w ramię rywalizowali oto ze sobą oldboje, seniorzy, a także chłopcy, którzy nie ukończyli dziewiętnastego roku życia, a nawet młodsi. I, proszę sobie wyobrazić, że to te właśnie młokosy "popędziły kota" rutyniarzom, sięgając po cenne trofeum.

Ale po kolei. W rywalizacji udział wzięły następujące ekipy: seniorów miejscowej Jedności oraz grających na co dzień w słowackiej piątej lidze Sariskich Dravcov, juniorów Sandecji oraz oldbojów z Piątkowej. W pierwszym swym spotkaniu (mecze toczyły się dwa razy po 25 minut) młodzi podopieczni trenera Janusza Pawlika pokonali 1-0 (gol A. Hajduka w 20 min) seniorów Jedności, by w finale w identycznym stosunku uporać się z gośćmi zza południowej granicy, przy czym zwycięska bramka padła za sprawą M. Hajduka w ostatniej minucie zawodów.

Ostateczna kolejność turnieju ukształtowała się następująco: 1. Sandecja (juniorzy), 2. Sariskie Dravce (seniorzy), 3. Jedność (seniorzy), 4. Jedność (oldboje). (dw)