Porażka na życzenie

Lewis Hamilton wygrał siódmy wyścig mistrzostw świata Formuły 1 rozgrywany tym razem na torach w Stambule. "Pomogli" mu w tym kierowcy zespołu Red Bull Renault, którzy na 41. okrążeniu na własne życzenie stracili wypracowane wcześniej prowadzenie.
Decydujące o losach wyścigu okazało się 41. okrążenie. Wówczas Sebastian Vettel zaatakował prowadzącego w wyścigu Marka Webbera (obaj Red Bull Renault). Doszło do kolizji bolidów, w wyniku której z wyścigu wyeliminowany został Vettel. Sytuację wykorzystali kierowcy McLaren-Mercedes Lewis Hamilton i Jenson Button. Jeszcze na 48. okrążeniu Button na chwilę wyprzedził kolegę z teamu, jednak Hamilton dość ryzykownym manewrem powrócił na pozycję lidera. Robert Kubica ukończył wyścig na szóstym miejscu. Krakowianin rozpoczął Grand Prix Turcji na siódmej pozycji. W kwalifikacjach pole position wywalczył po raz trzeci z rzędu Weber, po raz piąty w karierze będąc najlepszym w kwalifikacjach. Drugi był Hamilton, trzeci Vettel. Kubica w kwalifikacjach dwukrotnie zaliczył ósmy czas, a w ostatniej ich fazie zajął 7. miejsce. Dwa tygodnie temu w Grand Prix Monte Carlo Kubica zajął trzecie miejsce.