Przyciąga czołówkę

Australijczyk Cadel Evans będzie liderem ekipy Silence-Lotto podczas tegorocznego Tour de Pologne. To kolejny - po mistrzach olimpijskich z Pekinu: Samuelu Sanchezie i Fabianie Cancellarze - kolarz ścisłej czołówki światowej, który znalazł się na liście startowej polskiego wyścigu. Evans to jeden z najlepszych kolarzy zawodowych na świecie, drugi zawodnik tegorocznego i poprzedniego Tour de France. Australijczyk wybrał Tour de Pologne, rezygnując z udziału w hiszpańskiej Vuelcie. Cadel Evans był przez pięć dni liderem Tour de France 2008 i przegrał wyścig o niecałą minutę z Carlosem Sastre, na igrzyskach w Pekinie zajął piąte miejsce w jeździe na czas, a ubiegłoroczną Vueltę skończył na czwartym miejscu. W Tour de Pologne przed dwoma laty zajął drugie miejsce. Tour de Pologne UCI Pro Tour obchodzi w tym roku potrójny jubileusz. We wrześniu minie 80 lat od startu pierwszego wyścigu, jednocześnie będzie to 65. Tour de Pologne oraz 15. organizowany przez Czesława Langa. Wyścig odbędzie się w dniach 14-20 września. Wystartuje w nim 152 kolarzy - 18 najlepszych na świecie drużyn UCI Pro Teams oraz reprezentacja Polski - BGŻ. Wśród uczestników będą aktualni mistrzowie olimpijscy z Pekinu: Samuel Sanchez (Hiszpania) i Fabian Cancellara (Szwajcaria). MB, PAP "Nasz Dziennik" 2008-08-29