Ryby już w lodówce

Policjant Adam Kuśtowski wygrał zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Piwnicznej Zdroju. Odebrał on trofeum z rąk gospodyni miasta i gminy Joanny Leśniak. Zawody zorganizowano na Popradzie, w ramach "Dni Piwnicznej". Wystartowało w nich ponad 20 wędkarzy należących m. in. do piwniczańskiego Koła Polskiego Związku Wędkarskiego. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był 12-letni Maciej Olszowski z Rytra. Wędkarze łowili przez kilka godzin. W wiaderkach najwięcej było kleni, uklei oraz płoci. Największą złowioną w niedzielę rybą okazał się kleń, mierzący 40 cm. Zwycięzcą zawodów został Adam Kuśtowski z Piwnicznej Zdroju, który brał w nich udział nie po raz pierwszy. Piwniczanin należy do koła wędkarskiego od 1982 roku. - Pierwsze miejsce dostałem chyba przez przypadek - śmieje się zwycięzca. - A tak na poważnie, to złowiłem dwa klenie oraz cztery płocie. Przynętą była kasza pęczak. Startuję w zawodach praktycznie co roku. Raz się ma więcej szczęścia, a raz mniej. Żona oczyściła ryby i zamroziła. Pewnie zrobi z nich coś smakowitego. Drugie miejsce w zawodach zajął Sławomir Olszowski, a trzecie - Tadeusz Kumorek. Otrzymali oni nagrody rzeczowe, ufundowane przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej Zdroju. (MIGA) "Dziennik Polski" 17.07.07