Sądeczanom brakło sił

Koszykówka - III liga

STS Wikar Nowy Sącz - Basket Kraków 63-78 (12-28, 20-10, 15-17, 16-23)

Sędziowali: Tomasz Hołda i Robert Romanowski. Widzów: 200.

STS Wikar: Olczyk 21 (1x3), Wańczyk 13 (2x3), Zalewski 8 (2x3), Kuźma 8, Gargula 8, Ferenc 5 (1x3).

Basket: Mazur 18 (1x3), Banaś 17, Gorczyca 12, Ząbczyk 11 Ruchała 10, Herbaciński 5, Picheta 4, Kunc 1.

Było to najlepsze spotkanie, jakie sądeczanie rozegrali w tym sezonie. Jednak początek meczu należał zdecydowanie do gości, którzy zafundowali drużynie gospodarzy ostre strzelanie. Właściwie każda akcja Basketu kończyła się celnym rzutem. Sądeczanie próbowali zatrzymać rozpędzonych krakowian, ale nie byli nic w stanie zrobić.

Dopiero druga kwarta przyniosła efekty. Dzięki skutecznej grze Olczyka i Kuźmy, STS Wikar zaczął odrabiać straty. Sądeczanie schodzili na przerwę przegrywając już tylko 32-38. Trzecia kwarta przyniosła spore emocje, głównie za sprawą gospodarzy, którzy doprowadzili do stanu 42-44. Chwilę później było 44-46, rywale zdobyli kolejne punkty, ale dzięki "trójce" Wańczyka było 47-50. Niestety, od tego momentu rywale powiększali przewagę.

Ostatnia kwarta to dominacja Basketu, który grał po prostu skuteczniej, czego nie można powiedzieć o gospodarzach, którzy tylko momentami nawiązywali równorzędną walkę.