Sandecja testuje

Piłka nożna. Wczoraj Sandecja, w dwóch różnych składach, rozegrała pierwsze mecze sparingowe. Ich głównym celem było przetestowanie nowych zawodników. W drugim zespole wystąpiło aż 9 piłkarzy, którzy wyrażają chęć gry w zespole Sandecji. Sandecja I Skałka Węgierska Górka 1-1 (0-0) Bramka: Zachariasz 70 Sandecja I; Bodziony; Kandyfer, Polański, Damasiewicz, Gryzlak, Orzechowski, Bartkowski, Zawiślak, Zachariasz, Nowak; Wańczyk, Michalik, Stróżak, Rysiewicz, Świerad, Besbir. Od początku meczu przewagę miała Sandecja. Już w 5 minucie Nowak urwał się po podaniu Gryźlaka obrońcom Skałki, ale mając przed sobą tylko bramkarza gości przestrzelił. Kilka minut później znów groźna akcja Sandecji. Z lewej strony boiska Zachariasz podał do Gryźlaka. Ten minął zwodem stopera rywali mocno strzelając tuż obok słupka. Tuż przed końcem pierwszej połowy Bartkowski, mając przed sobą tylko bramkarza, nie trafił w światło bramki. Po przerwie goście przeprowadzili jedną z niewielu groźnych akcji, ale za to uwieńczoną golem. Sandecja ruszyła do ataków, a dobrą grę sądeczan uwieńczył celnym strzałem Zachariasz ustalając wynik meczu. Sandecja II - Skałka Węgierska Górka 3-2 (3-0) 1-0 Jenczyk 12, 2-0 Ciesielka 30, 3-0, Peciak 41. Sandecja: Zwoliński (46 Trzeciak); Cięciwa, Hrićko, Pociecha, Rusin, Peciak, Hałgas, Jenczyk, Owsianka, Nieć, Ciesielka; Krupa, Mordarski, Śmietana, Olszewski, Kulig, Kutwa, Ślusarek, Serafin. Drugi zespół Sandecji, w którym wystąpiło aż 9 nowych zawodników bardzo chciał pokazać się z jak najlepszej strony. O ile ich starsi koledzy razili nieskutecznością, o tyle młodzież nie miała problemów z pokonaniem bramkarza gości. (JEC) "Dziennik Polski" 12.07.07