Sensacja do przerwy

Chruślice/Hydrogaz Nowy Sącz - Zawisza Rożnów 2-3 (2-1)

0-1 Winiarski 5, 1-1 S. Cebula 13, 2-1 Kopczyński 27 (karny), 2-2 Ł. Orzechowski 56 (karny), 2-3 Ł. Orzechowski 85. Sędziował Andrzej Gomółka ze Stadeł. Żółte kartki: Michalik, Olchawa. Widzów 400.

Chruślice: Prusak - Kiełbasa, Gwiżdż, J. Buźniak, P. Olchawa (80 G. Cebula) - Stefański, A. Mikulec (75 Frączek), P. Mikulec, Kopczyński - A. Buźniak, S. Cebula (80 R. Buźniak, 85 Uryga).

Zawisza: Kostrzewa - Konicki, R. Olchawa, P. Orzechowski, Michalik - Orzeł, M. Orzechowski, Winiarski, Ł. Orzechowski - Ziomek (75 Gądek), Rembiasz.

Mecz stojący na wysokim poziomie rozpoczął się po myśli gości. W 5 min niezdecydowanie bramkarza i obrońców Chruślic wykorzystał Winiarski, który zdobył bramkę dla Zawiszy. Minutę później strzelał Kopczyński, ale obronił Kostrzewa. W 13 min S. Cebula lobem spod linii bocznej boiska wyrównał. Od tego momentu przez prawie 15 minut mecz toczył się głównie w środkowej strefie boiska. Dopiero w 27 min Kopczyński został sfaulowany w polu karnym gości, a sam poszkodowany zamienił "jedenastkę" na gol. W 35 i 36 min dwie groźne sytuacje przeprowadził Zawisza. Najpierw Olchawa trafił piłką w słupek, a Rembiasz w sytuacji sam na sam za długo zwlekał z oddaniem strzału.

Druga połowa zaczęła się od ataków gości i wyrównał z rzutu karnego Ł. Orzechowski. W 60 min po jednej z kontr Chruślic groźnie było pod bramką Zawiszy, ale A. Buźniak strzelił nad poprzeczką. Rozstrzygająca akcja meczu miała miejsce w 85 min. Gospodarze założyli nieudaną pułapkę ofsajdową i Ł. Orzechowski strzałem z bliska pokonał Prusaka. (RCZ)

Górka Szczereż - Galicja Nowy Sącz 2-4 (1-2)

0-1 Hebda 13, 1-1 Ząbek 22, 1-2 Hebda 36, 1-3 Hebda 63, 1-4 Potoczek 72, 2-4 Sopata 81. Sędziował Robert Koral z Nowego Sącza. Żółte kartki: Wojnarowski - Pazdyk. Widzów 80.

Górka: Gądek - Talar, Adam Faron II (46 Sopata), Bober, Klimek (55 Talarczyk) - Malinowski, Ząbek (70 Dzięciołowski), Wojnarowski, W. Faron - Migacz, K. Faron

Galicja: Pająk - Galara, P. Miksztal, Sekuła, Kumor (75 Biernacki) - Hebda, Nowak (46 Sikora), Ormiański, Pazdyk - Wojciechowski (70 Potoczek), Aleksander (83 Usarek).

Bohaterem meczu był niewątpliwie Krzysztof Hebda, który strzelił trzy bramki dla Galicji, a przy czwartej asystował.

Swój popis strzelecki rozpoczął w 13 min, kiedy piłkę wrzuconą mu przez Aleksandra uderzył celnie z woleja z narożnika pola karnego. W dość przypadkowy sposób wpadła wyrównująca bramka - w 22 min Ząbek chciał dośrodkować na pole karne, a tymczasem trafił w... "okienko" bramki gości. Jeszcze przed przerwą Galicja prowadziła dzięki Hebdzie, który w 36 min w sytuacji sam na sam nie dał szans Gądkowi. Po raz kolejny Hebda pokazał się w 63 min, gdy z kilkunastu metrów przelobował wybiegającego bramkarza Górki. W 72 min gola dla Galicji zdobył wprowadzony dwie minuty wcześniej Potoczek, ale współautorem gola był Hebda, który podał piłkę swojemu koledze z zespołu wzdłuż linii bramkowej. Na 9 minut przed bramkarz gości wypuścił piłkę z rąk, co wykorzystał Sopata.

(RCZ)

Wyniki pozostałych spotkań: Przełęcz Tylicz - Dąbrovia Wielogłowy 5-0, Królovia Królowa Górna - KPT Nawojowa 2-1, Ubiad - Budowlani Jazowsko 4-2, Łęka - Olimpik Powroźnik 1-4. Pauzowała Librantovia Librantowa. Spotkanie Zabełcze Nowy Sącz - Zamczysko Marcinkowice przerwano w 8 min przy stanie 1-0 ze względu na zdekompletowanie drużyny gości.

W meczach środowych: KPT - Librantovia 0-2, Dąbrovia - Łęka 1-1, Olimpik - Górka 0-1, Galicja - Ubiad 3-2, Budowlani - Zabełcze 1-2, Zamczysko - Królovia 1-3. Pauzowały Chruślice/Hydrogaz. Spotkanie Zawisza - Przełęcz przełożono na środę.

1. Librantov. 27 68 91-23
2. Przełęcz 27 68 91-31
3. Zawisza 26 61 78-23
4. Zabełcze 26 59 59-25
5. Królovia 27 48 60-33
6. Chruślice 27 39 44-47
7. Dąbrovia 27 37 51-43
8. Ubiad 27 33 61-54