Siatkówka. Liga juniorek

Lepsze w derbach STS Sandecja - MKS Muszynianka 3-0 (25-17, 25-18, 25-21) Sędziowali: Zdzisław Wojnarowski i Mateusz Maślanka. Widzów; 50. STS Sandecja: Wyporska, Cięciwa, Grońska, Kmiecik, Nawieśniak, Szczygieł; Piętka - libero, Zielińska, Bogacz. Muszynianka: Frączek, Milewska, Gacek, Hojniak, Maślanka, Pyrć: Szafraniec - libero, Drozd, Buliszak. Zespół STS Sandecja od początku miał sporą przewagę. Sądeczanki grały uważnie w odbiorze, co pozwalało na przeprowadzanie szybkich i skutecznych ataków. Już w pierwszym secie sądeczanki prowadziły 12-6, 21-13. W drugiej części meczu zespół z Muszyny do stanu 7-7 grał dobrze blokiem nie pozwalając na łatwe zdobywania punktów. Jednak kolejne minuty należały do zespołu STS Sandecja. W trzecim secie rozluźnione zawodniczki z Nowego Sącza dopuściły do gry rywalki. Na szczęście szybko się skoncentrowały wygrywając cały mecz. Kadetki STS Sandecja - MKS Muszynianka 3-2 (25-17, 24-26, 25-15, 17-25, 15-3) Sędziowali: Andrzej Bączek i Mateusz Maślanka. Widzów: 50. STS Sandecja: Zielińska, A. Cięciwa, Grońska, A. Skrzypiec, Kmiecik, Szczygieł; Piętka - libero, Sekuła, Zarazka, Bogacz. Muszynianka: Polańska, Łukasik, Kałucka, Moszycka, Szczypka, Myjak; Skwarło - libero, Jędrzejowska, Stróżak, Kowalczyk, Kucharczyk. Mecz dostarczył wielu emocji. Pierwszy set nie wskazywał, że będzie to aż pięciosetowe widowisko. Jednak w tej kategorii wiekowej wszystko jest możliwe. W drugiej części meczu sądeczanki doprowadziły do remisu 24-24, ale dwie ostatnie piłki należały do rywalek. Kolejne sety wyglądały podobnie. Dopiero w tie breaku zespół STS Sandecja rozgromił rywalki 15-3. (JEC), "Dziennik Polski" 2006-10-26