Starosądeczanki wciąż najlepsze

W dziesiątej kolejce III ligi siatkówki kobiet zespół Galicjanka/Poprad odniósł kolejne zwycięstwo. Pojedynek z muszyniankami był zacięty i nerwowy. Muszynianka Muszyna - Galicjanka/Poprad 1 3 (18-25, 25-27, 25-20, 25-19) Galicjanka/Poprad: Michalak, Kołbon, Madziar, Kozieńska, Gancarczyk, Koszut, Tokarczyk - libero, Obrzud, Suchodolska Muszynianka Muszyna: Gacek, Pyrć, Frączek, Hojniak, Maślanka, Drozd, Gancarz, Szafraniec - libero, Buliszak - Mecz derbowy Doliny Popradu z Muszynianką Muszyna był bardzo zacięty - mówi trener Galicjanki/Poprad Janusz Pasiut. - Pierwszego seta zaczęliśmy bardzo nerwowo, przegrywając już 2-9. Wtedy zdecydowałem się wprowadzić do gry Kingę Kołbon i była to bardzo dobra zmiana. Zawodniczka atomowymi atakami ze środka wyprowadziła Galicjankę na prowadzenie 12-11. Skuteczna gra obronna i doskonałe zagrywki Anety Gancarczyk przyniosły bardzo szybko efekt i wygranie seta do 18. Druga część meczu to pasjonująca wymiana ciosów. Żadnej z drużyn nie udawało się wypracować większej przewagi, a na tablicy najczęściej widniał remis. Przy stanie 23-23 przy siatce trwała zacięta walka. Na szczęście dla nas wygraliśmy tę batalię do 25. W trzecim secie Muszynianka zagrała uważnie w obronie i skutecznie w ataku, co dało wygraną do 20. Jednak czwarty set to już nasza zdecydowana dominacja. Zespół poprawił przyjęcie i na nowo do gry włączyły się środkowe, które w trzecim secie nie dawały sobie rady z szybkim atakiem rywalek. Wygraliśmy i to cieszy. W zaległym meczu IX kolejki Galicjanka/Poprad pokonała na wyjeździe Ogniwo Piwniczną 3-1. Mecz Ogniwo Piwniczna - Podkarpacie - przełożony na 23 grudnia. Natomiast w piątek zespół z Bobowej spotka się z MOSiR Bukowno (spotkanie zaległe). Inne spotkanie: Sandecja I B Pogoń Proszowice 1-3 (25-22, 14-25, 18-25, 19-25) Sandecja I b: Tomczak, Zielińśka, Bogacz, Sekuła, Tomaszek, Rylewicz; Szczygieł - libero, Leśniak, Kutta, Zaraska, K. Cięciwa. (JEC) "Dziennik Polski" 2007-12-13