Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Stowarzyszenie pożytku publicznego

Treść

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu uzyskało status organizacji pożytku publicznego. Daje to możliwość ofiarowania przez każdego podatnika 1 procenta podatku na działalność statutową stowarzyszenia. Darowizna podlega zwrotowi przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym.


Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu istnieje od 1956 r. Kieruje nim obecnie Grażyna Kulig. Organizacja zrzesza kilkadziesiąt osób.


- Naszą ideą jest promowanie sztuki plastycznej, wzbudzanie zamiłowań artystycznych i poszerzanie dorobku kulturalnego miasta i regionu - mówi Grażyna Kulig. - Otwarci jesteśmy też na działalność charytatywną. W miarę możliwości pragniemy ratować nasze zabytki jako dobro spuścizny narodowej.


Twórcy należący do stowarzyszenia podarowali niedawno kilka obrazów i rzeźb na finał plebiscytu "Ziarnko Gorczycy", z którego dochód został ofiarowany na pomoc osobom niepełnosprawnym.


Jeśli ktoś chciałby przekazać 1 proc. podatku dla TPSP w Nowym Sączu, podajemy numer konta: Bank Spółdzielczy w Nowym Sączu 2288 110006000000000 5050001. (MIGA)


Bez afer, proszę!


Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University zamierza partycypować w kosztach wydawania nowego tygodnika, który za kilka miesięcy ukaże się na polskim rynku medialnym z inicjatywy Janusza Palikota.


Znany biznesmen, właściciel lubelskiego Polmosu, miłośnik literatury, w atmosferze tajemnicy tworzy nowy tygodnik przy współpracy z innymi polskimi biznesmenami. W ostatnim numerze "Przekroju" czytamy, że ma to być profesjonalne, rzetelne pismo, "wolne od afer" - jak zapewnia inicjator. Wprowadzeniem periodyku na rynek zajmuje się założona przez Palikota spółka Ozon Media. Inicjatywa ma być apolityczna, a współfinansować ją będą zaproszeni przez Janusza Palikota biznesmeni. W tym gronie znaleźli się: Grzegorz Pindur IDS Scheer, Krzysztof Januszkiewicz Impol, Joanna Drzymała Iter Groclin, firma Work Service Tomasza Szpikowskiego i Tomasza Misiaka oraz Krzysztof Pawłowski, twórca WSB-NLU. Jak informuje "Przekrój", współpracy odmówił Roman Kluska, twórca i były prezes "Optimusa". Zrobił to tylko dlatego, że zaangażowany jest w inne projekty. (MONK)
"Dziennik Polski" 2005-02-01

Autor: ab