Sukces naszych saneczkarzy

Polscy saneczkarze zajęli drugie miejsce w pierwszych zawodach zaliczanych do Pucharu Świata, rozgrywanych na torach naturalnych we Włoszech. Wczoraj bezkonkurencyjni byli gospodarze. Andrzej Laszczak i Damian Waniczek zajęli drugie miejsce w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata na torach naturalnych. Zawody odbyły się w piątek we włoskim Passeierze. Zwyciężyli reprezentanci gospodarzy Patrick Pigneter i Florian Clara. Na trzeciej pozycji uplasowali się Austriacy Christian Schatz i Gerhard Muehlbacher. - Nasza dwójka zaprezentowała się bardzo dobrze, na nic więcej dzisiaj jej nie było stać, bowiem Włosi byli zdecydowanie poza zasięgiem - powiedział Paweł Jędrzejko, trener reprezentacji Polski. Teraz liczymy, że znakomity występ Polaków był dobrym prognostykiem całego sezonu. Niestety, naszych reprezentantów brakuje na narciarskich trasach zjazdowych. Wczorajszy zjazd zaliczany do alpejskiego PŚ wygrała Lindsey Vonn. 23-letnia Amerykanka odniosła już dziewiąte zwycięstwo w karierze, a siódme w tej konkurencji. Vonn, znana pod panieńskim nazwiskiem Kildow, pokonała trasę zjazdu w czasie 1.32,00 i wyprzedziła o 0,36 s Kanadyjkę Kelly Vanderbeek oraz o 0,38 s rodaczkę Julię Mancuso. Do mety nie dotarła Szwedka Anja Paerson, która po wczorajszych zawodach straciła prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ na rzecz Nicole Hosp. Broniąca kryształowej kuli Austriaczka zajęła w Sankt Anton szóste miejsce. Zawody alpejskiego Pucharu Świata rozgrywane są w austriackim Sankt Anton. MA, PAP "Nasz Dziennik" 2007-12-22