Sukcesy sądeckich modelarzy

Międzynarodowe zawody modeli samochodów "Grand Prix" Przez dwa dni modelarze z Czech, Ukrainy i Polski walczyli na torze przy ul. Nadbrzeżnej o tytuł. Znakomicie spisali się sądeczanie, którzy zdominowali rywalizację. - Zawody zostały rozegrane po raz trzydziesty na torze modelarskim przy ulicy Nadbrzeżnej w Nowym Sączu, a w Polsce są uważna za jedne z najważniejszych - powiedział organizator imprezy Jan Pasiut. - Nasze miasto reprezentowało 12 zawodników z Młodzieżowego Domu Kultury i Sądeckiego Klubu Modelarskiego. Najlepiej wypadli nasi młodzicy, którzy w klasie DTM standard, DTM open i DTM 540, (klasy modeli z napędem elektrycznym) wywalczyli po trzy pierwsze miejsca. Poniżej Wyniki zawodów: Klasa DTM standard: 1. Juliusz Wolak, 2. Łukasz Wojtarowicz, 3. Karol Latawski Klasa DTM open: 1. Karol Latawski, 2. Rafał Pajor, 3. Juliusz Wolak Klasa DTM 540: 1. Marcin Fortuna, 2. Łukasz Wojtarowicz, 3. Tomasz Tokarz. - Klasa modeli z napędem spalinowym była obsadzona przez trzech naszych modelarzy - dodał Jan Pasiut - Po półgodzinnej walce trzecie miejsce wywalczył Marcin Marczyk, który przez 28 minut prowadził w wyścigu. Dopiero awaria silnika spowodowała utratę tej pozycji. W sumie zawody były bardzo udane dla naszych modelarzy, którzy "zgarnęli" większość pucharów przewidzianych dla zwycięzców w poszczególnych klasach. Głównymi organizatorami zawodów byli: Urząd Miasta Nowego Sącza, Liga Obrony Kraju i Młodzieżowy Dom Kultury w Nowym Sączu. (JEC), "Dziennik Polski" 2006-10-12