Szczęście sprzyjało gościom

Płomień Limanowa - Orkan Szczyrzyc II 0-1 (0-0)

0-1 Żak 53. Sędziował Piotr Tondos z Laskowej. Żółte kartki: P. Koza, Jurek - Raszewski, Sadkiewicz. Widzów 50.
Płomień: A. Koza - Kokot, Twaróg, J. Zawada - Szyrszeń, Wójtowicz, Łącki, Ewert, P. Zawada - Jurek, P. Koza

Orkan II: Cichosz - Bladocha, Raszewski, Sadkiewicz - Faron (Synal 62), Drożdż, A. Wąsowicz, J. Wąsowicz, Sałaciak - Żak, Grzybek

Pierwsza połowa to ogromna przewaga gospodarzy. Już w 4 minucie J. Zawada groźnie uderzał na bramkę gości, ale na posterunku był Cichosz (tego dnia stojący na bramce, a zwykle grający w pomocy).

Na początku drugiej połowy Orkan przeprowadził decydującą akcję meczu. Po długim wykopie Cichosza do piłki próbował dojść A. Koza i obrońcy Płomienia. Najszybszy był jednak Żak, który przejął futbolówkę i z 30 metrów posłał ją do pustej bramki rywali. Pięć minut później Żak miał szansę na podwyższenie wyniku, ale w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z bramkarzem Płomienia.

Jacek Nowak

Uran Łukowica - Zenit Kasinka Mała 3-4 (0-3)

0-1 W. Stożek 8, 0-2 Kotarba 37, 0-3 Kozak 39, 1-3 Wójciak 60, 2-3 Marcin Król 67, 3-3 Wójciak 75, 3-4 Kozak 87. Sędziował Tomasz Piotrów z Limanowej. Żółte kartki: Pulit, Kuzar, Talarczyk - Tadeusz Stożek I, W. Stożek. Widzów 50.

Uran: Biskup - Dyrek, Kuzar, Wójciak, Pulit - Biernacki, Krok (46 Daniel), Gądek (46 Leja), Pychyrek - Marcin Król, Talarczyk.

"Dziennik Polski" 2005-05-09

Zenit: Rapacz - T. Stożek, Tadeusz Stożek I, Tadeusz Stożek II, Lis - D. Mucha, Kozak, Kotarba, W. Stożek - Mucha, Juszczak.

Nim Zenit strzelił pierwszą bramkę, to mógł... przegrywać 0-2. Wcześniej bowiem po strzałach miejscowych piłkarzy piłka dwa razy odbiła się od poprzeczki. W 87 min - przy stanie 3-3 - Biskup sfaulował w polu karnym Kozaka, jednak "jedenastki" nie było, gdyż sędzia zastosował przywilej korzyści, a piłkarz Zenitu zdołał wepchnąć futbolówkę do siatki. Bardzo zdziwieni i zdenerwowani całą tą sytuacją byli miejscowi kibice.

(RCZ)

Jodłownik II - Śnieżnica Kasina Wielka 4-7 (0-2)

0-1 P. Budacz 7, 0-2 M. Kaleta 34, 1-2 Sara 50, 1-3 M. Kaleta 52, 2-3 P. Rusin 56, 2-4 M. Kaleta 57, 2-5 P. Kubowicz 71, 3-5 P. Rusin 72, 4-5 Sara 76, 4-6 P. Kubowicz 79, 4-7 M. Kaleta 83. Sędziował Mateusz Baran z Dobrej. Żółte kartki: Lizak - G. Popławski, P. Budacz. Widzów 20.

Jodłownik: Basta (62 Pociecha) - Stachowicz, Lizak, J. Śliwa, Kaim - Kokoszka (46 Sara), R. Śliwa (56 G. Rusin), Antkiewicz, Fiust - Ł. Pazdan, P. Rusin.

Śnieżnica: D. Popławski - G. Popławski (82 K. Puto), P. Drąg, M. Skwarczek, A. Kubowicz - K. Kowalczyk, P. Kubowicz, P. Budacz, Piotr Kaleta II - G. Łabuz (77 J. Drąg), M. Kaleta.

Szkoda że tak mało widzów oglądało aż 11 bramek w Jodłowniku. Tak duża ilość bramek, to efekt... silnego wiatru, który szalał po boisku i mieszał szyki obu drużynom. W efekcie prawie każdy strzał z daleka kończył się zdobyciem gola.

(RCZ)

W pozostałych meczach: Witów Mszana Górna - Błyskawica Rupniów 2-2 (1-1), Zalesianka Zalesie - Krokus Przyszowa 2-1 (1-1), Starówka Stara Wieś - Orkan Niedźwiedź 0-3 (0-1)

Piłkarska klasa B, Gorlice

Wyniki spotkań: Stróżówka - Biała Brunary 5-1, Sękowa - Łużna 5-1, Olimpijczyk Racławice - Kwiatonowice 3-2, Nafta Kryg - Grudna Kępska 2-2, Bystra - Sokół Staszkówka 2-3. Pauzowała Moszczenica Moszczenica

1. Nafta 15 36 50-23
2. Stróżówka 15 35 41-12
3. Sękowa 14 31 41-12
4. Moszcz. 14 22 24-21
5. Łużna 14 19 34-41
6. Grudna 15 18 25-26
7. Biała 15 16 27-39
8. Kwiaton. 15 14 24-40