Przejdź do treści
Przejdź do stopki

„Tam ginęli ludzie”. Kolejna odsłona afery w warszawskim Szpitalu Południowym

Treść

Były ordynator oddziału chirurgii w Szpitalu Południowym w Warszawie, dr Emil Jędrzejewski, ujawnia w Kanale Zero kolejne szokujące informacje o działaczu Koalicji Obywatelskiej, który był szefem SOR-u. Padają oskarżenia o doprowadzenie do śmierci pacjentów przez Dawida Kacprzyka.

Polityk Koalicji Obywatelskiej, Dawid Kacprzyk, do niedawna był szefem SOR-u w Szpitalu Południowym w Warszawie. W rok zarobił ponad 1 mln 600 tysięcy złotych. Jego partyjni koledzy byli przyjmowani poza kolejką w saloniku VIP. Sprawa wywołała ogromne oburzenie. Oliwy do ognia dolewa fakt, że o wszystkim wiedział prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Sprawę zgłosił dr Emil Jędrzejewski, były już ordynator oddziału chirurgii w Szpitalu Południowym w Warszawie. Były, bo po zgłoszeniu nieprawidłowości stracił pracę. Kolejne informacje przekazywane przez dr. Emila Jędrzejewskiego szokują jeszcze bardziej. Lekarz twierdzi, że przez Dawida Kacprzyka ginęli ludzie. 

– Tam giną ludzie, bo ktoś się uczy. I to jest sedno całego zamieszania – mówił dr Emil Jędrzejewski, były ordynator oddziału chirurgii w Szpitalu Południowym w Warszawie w wywiadzie udzielonemu Kanałowi Zero.

– Pan powiedział, że Dawid Kacprzyk – pana zdaniem – odpowiada za to, że tam umierali ludzie – dopytywał dziennikarz, Krzysztof Stanowski.

– Tak – odpowiedział lekarz.

Mówił także o błędach lekarskich, które prowadziły do powikłań, które kończyły się śmiercią. Wskazał, że pacjenci często byli niezaopiekowani. Miało dochodzić do sytuacji, w których byli odnajdywani po kilku godzinach martwi, np. w toalecie, i wykonywano im tomografię tylko po to, by stworzyć pozory i zrobić dokumentację. Chirurg przekonywał, że o tym wie cały szpital, ale nikt z tym nic nie robi. Podkreślił, że każdy przypadek zgonu na SOR powinien być przeanalizowany.

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, po tym mocnym wywiadzie poczuł się wywołany do tablicy.

„Wobec treści wywiadu udzielonego w dniu 23 czerwca 2026 r. przez dr Emilia Jędrzejewskiego w Kanale Zero redaktorowi Krzysztofowi Stanowskiemu dotyczącego rzekomych wydarzeń, które miały mieć miejsce w Warszawskim Szpitalu Południowym z udziałem dr Dawida Kacprzyka w okresie zatrudnienia w tym szpitalu obu wymienionych lekarzy, zwrócę się z wnioskiem do Prokuratora Generalnego o pilne podjęcie przez prokuraturę stosownych czynności wyjaśniających – napisał w mediach społecznościowych polityk KO.

W sprawie afery w szpitalu południowym w Warszawie Prokuratura wszczęła już dwa śledztwa. Jedno z nich dotyczy odpowiedzialności stołecznego ratusza. 

TV Trwam News


źródło: radiomaryja.pl, 24 czerwca 2026

Autor: dj