Ubezpieczenie na narty za granicą - jaką ochronę zapewnia?
Treść
Ubezpieczenie, które każdy turysta powinien mieć ze sobą w czasie swojego pobytu na nartach za granicą, powinno zawierać określone elementy ochrony i gwarantować możliwie najszerszy zakres ochrony. Na rynku dostępne są bardzo różnorodne polisy i to sam ubezpieczony może zdecydować, którą z nich wybrać i która z nich zapewni mu największe poczucie bezpieczeństwa w czasie wyjazdu.
Zakres ochrony
Najważniejszą kwestią, która powinna być brana pod uwagę to oferowany zakres ochrony ubezpieczeniowej. Chodzi mianowicie o to, jakie zdarzenia ubezpieczeniowe są objęte odpowiedzialnością finansową towarzystwa ubezpieczeniowego. I tak, ubezpieczenie na narty w wakacyjnapolisa.pl oferuje bardzo szeroki zakres, w którym znajdują się różnorodne umowy dodatkowe. Praktycznie każda polisa zawiera następujące elementy:
- Koszty leczenia;
- Koszty akcji ratowniczej i poszukiwawczej;
- Ubezpieczenie bagażu podróżnego;
- Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej w życiu prywatnym.
Koszty leczenia to ubezpieczenie, które gwarantuje a pokrycie kosztów leczenia, jeżeli ubezpieczony takiego leczenia będzie potrzebował. Jeżeli dojdzie do sytuacji, że ubezpieczony znajdzie się w szpitalu – z powodu wypadku lub choroby ł – to firma ubezpieczeniowa, na podstawie dokumentów medycznych, pokryje wszystkie te koszty leczenia szpitalnego, wszelkich badań i innych działań podjętych w celu ratowania zdrowia.
Ochrona na wypadek akcji ratowniczej to ubezpieczenie, które pozwala pokryć koszty ratunkowych i poszukiwawczych działań w razie gdyby ubezpieczony zgubił się w górach, spadł ze stoku lub na skutek wypadku nie był w stanie samodzielnie opuścić szlaku. Często w takie akcje zaangażowane są nie tylko specjalistyczne służby, ale również specjalistyczny sprzęt lub helikoptery, których użytkowanie wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. Pokryć je musi osoba ratowana, a ich wysokość może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Mając ubezpieczenie, to polisa pokryje te wydatki.
Ubezpieczenie bagażu podróżnego pozwala zabezpieczyć turystę na wypadek zagubienia lub utraty wszystkich przewożonych przez siebie rzeczy. Warunkiem tu jednak jest to, że utrata bagażu musi być spowodowana przez czynniki zewnętrzne, a nie na skutek niefrasobliwego zachowania samego turysty. Jeżeli bagaż będzie pozostawiony w otwartym samochodzie lub na parkingu, ale bez opieki i ktoś go ukradnie, wówczas polisa nie zadziała. Jeżeli jednak samochód będzie zamknięty, a ktoś się do niego włamie, to oczywiście wypłata będzie przysługiwała, a turysta nie pozostanie bez pieniędzy, ubrań i kosmetyków w czasie swojego pobytu za granicą.
Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym to zabezpieczenie przed ewentualnymi zniszczeniami, które spowoduje sam ubezpieczony. W czasie pobytu na stoku można wypożyczyć sprzęt sportowy. Jeżeli zostanie zniszczony to osoba, która go wypożyczyła, musi pokryć koszty tego zniszczenia. Mając ubezpieczenie OC, koszty zniszczenia czy naprawy pokryje polisa. Podobnie ma się sytuacja, jeśli na stoku spowoduje się wypadek - ewentualne odszkodowanie dla poszkodowanej przez ubezpieczonego osoby trzeciej wypłaci towarzystwo.
Umowy dodatkowe
Warto również zwrócić uwagę na to, czy ubezpieczenie zapewnia pokrycie dodatkowych usług, jak na przykład transportu medyczny czy transportu zwłok. Można to sprawdzić analizując ubezpieczenie turystyczne w wakacyjnapolisa.pl.
Transport medyczny to ubezpieczenie, które pozwala pokryć kosztu przewiezienia osoby poszkodowanej z miejsca pobytu do domu, gdy czas pobytu za granicą się kończy, a ubezpieczony nie jest jeszcze w tak dobrym stanie, by móc podróżować transportem publicznym. Brak takiej ochrony spowodowałby, że poszkodowany sam za transport medyczny musi zapłacić.
Transport zwłok to zabezpieczenie przede wszystkim rodziny. Zdarza się, że wypadek kończy się tragicznie. W takiej sytuacji rodzina chce sprowadzić ciało bliskiej osoby do kraju, by móc tam właśnie pochować. Transport zwłok musi się odbywać zgodnie z przepisami, a to obliguje do zapewnienia specjalnego środka transportu i odpowiednich warunków przewozu. To również są spore koszty, z którymi bliscy turysty mogliby sobie nie poradzić. Wykupienie takiego ubezpieczenia powoduje, że towarzystwo ubezpieczeniowe te koszty pokryje na podstawie faktury wystawionej przez organizatora transportu.
Ochrona ubezpieczeniowa w ubezpieczeniu narciarskim powinna więc być stosunkowo szeroka, tak by w razie ewentualnego zdarzenia móc je w pełni zabezpieczyć i zapewnić poszkodowanemu finansowania podjętych działań, które prowadzą do przywrócenia mu zdrowia.
Autor: Silesian
Tagi: Ubezpieczenie narty