US Open

Rozstawiona z numerem dziewiątym Agnieszka Radwańska osiągnęła 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju US Open, pokonując 6:0, 6:3 Słowaczkę Dominikę Cibulkovą (18.) po 75 minutach gry. W trzech występach w Nowym Jorku Polka nie straciła jeszcze seta. W czwartej rundzie czeka ją bardzo trudne zadanie, ponieważ na jej drodze stanie Amerykanka Venus Williams (7.) Był to trzeci pojedynek Agnieszki Radwańskiej z Dominiką Cibulkovą, i po raz trzeci lepsza okazała się Radwańska, która w 2006 roku pokonała Słowaczkę w eliminacjach turnieju WTA Tour w Budapeszcie. W tym sezonie wygrała z nią w ćwierćfinale większej imprezy z tego cyklu w Dausze, choć w tym drugim przypadku potrzebowała już trzech setów. W sobotę krakowianka panowała nad rozwojem wydarzeń na korcie od samego początku do końca i udało jej się uniknąć drobnych zawirowań wynikających z chwilowej dekoncentracji i kłopotów z wygrywaniem serwisu, jak to miało miejsce w poprzednich dwóch pojedynkach, z dużo niżej notowanymi od Słowaczki przeciwniczkami: Jarosławą Szwedową z Kazachstanu i Kolumbijką Marianą Dogu Marino. W czwartej rundzie Agnieszka Radwańska zmierzy się z Amerykanką Venus Williams - dwukrotną triumfatorką US Open (2000-2001). Radwańska i Williams spotkały się dotychczas tylko raz, w 2006 roku w Luksemburgu, gdzie na dywanowej nawierzchni w hali lepsza okazała się Polka. W Nowym Jorku Radwańska wystartowała również w deblu, razem z siostrą, jednak w pierwszej rundzie przegrały w trzech setach z Chinkami Zi Yan i Jie Zheng. Natomiast Marta Domachowska i Dunka Caroline Wozniacki w drugiej rundzie debla przegrały z Hiszpankami Anabel Mediną-Garrigues i Virginią Ruano-Pascual. W 2. rundzie miksta odpadli polski tenisista Mariusz Fyrstenberg i Rosjanka Jelena Wiesnina. MB, PAP "Nasz Dziennik" 2008-09-01