W ligach hokejowych

Hokej - Centralna Liga Juniorów Wyjazdowy remis W bardzo skromnym składzie juniorzy KTH KM zainaugurowali rozgrywki w Centralnej Lidze Juniorów. Do Oświęcimia pojechało 12 zawodników, w tym dwóch bramkarzy. Mimo tego krynicznie przegrali minimalnie jeden mecz, a drugi wygrali. TH Unia Oświęcim - KTH KM MOSiR 7-6 (2-2,3-1,2-3) 1-0 Kubas 3, 2-0 Przystał 5, 2-1 D. Bulanda 6, 2-2 Kachniarz 11, 3-2 Ziaja 24, 3-3 D. Bulanda 24, 4-3 Rudnicki 24, 5-3 Noworyta 28, 5-4 Rząca 50, 6-4 Gryziewicz 52, 6-5 Mackiewicz 53, 7-5 Gryziewicz 53, 7-6 D. Bulanda 55 Sędziowali: Kupiec, Kobielusz i Pilarski Kary: 81-32 TH Unia Oświęcim: Stańczyk; Noworyta, Smrek, Ziaja, Gryziewicz), Adamus; Matyja, Bargul, Rudnicki, Boba, Przystał; Kaim, Krzemień, Kubas, Chromniak, Hercog. KTH KM MOSiR: Matuła; Rząca, Czuba, D. Bulanda, D. Dubel, Domek; Pach, Dudzik, Mizera, Kachniarz, Mackiewicz TH Unia Oświęcim - KTH KM MOSiR 2-3 (2-1, 1-1, 1-1) 1-0 Boba 11, 2-0 Przystał 17, 2-1 Kachniarz - Pach 20, 2-2 Rząca 36, 2-3 D. Bulanda 60 Sędziowali: Wolas, Kobielusz i Cudek. Kary: 14-14. TH Unia: Stańczyk; Noworyta, Smrek, Ziaja, Hercog, Gryziewicz; Kasperczyk, Matyja, Boba, Przystał, Rudnicki; Krzemień, Kaim, Chromniak, Kubas, Gurgul KTH KM MOSiR: Matuła; Rząca, Czuba, D. Bulanda, D. Dubel, Domek; Pach, Dudzik, Mizera, Kachniarz, Mackiewicz Trudne zadanie stało przed zespołem prowadzonym przez Dominika Salomona. Drużyna w tak skromnym składzie walczyła o pierwsze punkty w Centralnej Lidze Juniorów i to od razu na wyjeździe. Pierwszy mecz obfitował w wiele bramek, a padło ich aż 13 oraz w liczne wykluczenia. Sędziowie nałożyli na zawodników obu drużyn rekordową ilość karnych minut - aż 113. Właściwie ani przez chwilę zespoły nie grały w pełnym składzie. Faktem jest, że w tym sezonie sporo zmieniło się w przepisach, ale prawdą jest i to, że kiedy górę bierze ambicja, mnożą się faule. Na pewno cieszy fakt, że mimo tak skromnego składu, kryniczanie dzięki wielkiej ambicji zdołali wygrać drugi mecz. W sobotę juniorzy KTH KM wyjadą do Sosnowca, a pierwsze mecze u siebie rozegrają za dwa tygodnie z zespołem Naprzodu Janów. (JEC) Juniorzy młodsi Zwycięska seria trwa UKH Unia Oświęcim - KTH KM MOSiR 1-2 (0-1, 1-0, 0-1) Bramki KTH: Szajnicki, Matuszyk Kary: 10-2 UKH Unia Oświęcim - KTH KM MOSiR 2-3 (0-0, 1-3, 1-0) Bramki KTH: Bulanda, Szajnicki, Myjak Kary: 20-20 minut. KTH: Kulig, Kachniarz: Salamon, Sekuła, Dudek, Myjak, Gurgul, Bulanda, Matuszyk, Nowak, Kozak, Biskup, Pajda, Śliwa, Szajnicki. Kryniccy zawodnicy - juniorzy młodsi - kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Tym razem dwa razy pokonali rywali z Oświęcimia. Była to ósma wygrana pod rząd drużyny KTH KM MOSiR Krynica. - Były to trudne mecz, bowiem musimy grać z powodu kontuzji bez trzech zawodników - powiedział trener Marek Bialik. - Okazuje się jednak, że dzięki ambicji i wielkiej woli wygranej, da się pokonać rywala. Spotkania może nie stały na bardzo wysokim poziomie, ale zaciętość w grze rekompensowała braki. Pierwszy mecz był niesamowicie dramatyczny. Zanotowano wiele okazji do zdobycia goli, ale dzięki dobrej obronie wynik był piłkarski. Dopiero w trzeciej tercji strzeliliśmy zwycięską bramkę. W drugim spotkaniu prowadziliśmy już 3-1, ale Unia zdobyła kontaktowego gola i do końca emocji nie brakowało. Wygrana jest tym ważniejsza, że uzyskana została w osłabieniu i na terenie rywala. Tabela po 8 kolejkach 1. KTH KM Krynica 8 24 34-9 2.MUKS Naprzód 6 10 27-21 3. UKH Unia 6 10 20-15 4. MMKS Podhale 2 6 9-5 5. UHKS Warszawa 6 6 22-36 6. MUKS Orlik Opole 6 4 30-31 7. MOSM Tychy 6 4 18-32 8. MKH Sanok 4 0 4-15 Żacy młodsi Tego jeszcze nie było KTH KM MOSiR - MMKS Podhale Nowy Targ I 3-29 (1-8, 2-7, 0-14) Bramki dla KTH: Jabłoński, Cieślicki, Kisielewski Kary: 3-3 KTH: Kałużny, Szporna, Giza, Banaś, Drąg, Dudek, Krężołek, Krok, Rosiek, Jabłoński, Cieślicki, Kisielewski, Klimek, Nesterak, Rusnak, Salamon, Kopyściański, Tymczyszyn. Gorzką pigułkę goryczy musiał przełknąć trener KTH Leszek Zwierz. Jego drużyna doznała srogiej porażki. Zespół z Krynicy już dawno nie zanotował takiego wyniku. - Wiedzieliśmy, że mecz nie będzie łatwy - stwierdził prezes KTH Jarosław Golonka. - Ale porażka była rzeczywiście wysoka. Jednak na usprawiedliwienie mogę powiedzieć, że nasi rywale byli o rok starsi. W tej kategorii wiekowej to ogromna różnica. Obecnie na treningach najmłodszej drużyny mamy aż 50 adeptów hokeja. I to jest nasza przyszłość. Żacy Nie potrafią przegrywać KTH KM MOSiR - MMKS Podhale Nowy Targ I 8-4 (1-1, 6-3, 1-0) Kary: 8-46 Bramki dla KTH: Kuzak 2, Majoch 2, Piwowar 2, Broniszewski, Hurej Jakub KTH: Krężołek, Malinowska, Broniszewski, Pasiut, Zawiłowicz, Bądaruk, Hurej Jakub, Górecki, Hurej Jacek, Kuzak, Kulig, Majoch, Szewczyk, Korczyński, Gurgul, Pawlikowski, Maczuga, Zieliński, Majkrzak, Frączyk, Piwowar. Było to bardzo trudne spotkanie, momentami dramatyczne. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować zdecydowanej przewagi. Sędziowie nałożyli na górali aż 46 minut kar. Rywale KTH, nie widząc możliwości pokonania kryniczan, uciekali się do fauli. W 53 minucie drużyna z Nowego Targu zjechała z lodu, a sędzia odgwizdał zakończenie meczu. Młodzicy Po ciężkiej walce MMKS Podhale Nowy Targ - KTH KM MOSiR 4-5 (1-2, 2-1, 1-1, dogrywka: 0-1) Bramki dla KTH: Zwierz 3, Karcz, Zdrojewski Kary: 60-58 KTH: Marszał, Jeleń, Pociecha, Kiklica, Zdrojewski, Bryła, Zabawa, Sekuła, Bober, Kukulak, Karcz, Zwierz, Pawlik, Gurgul, Cieślik. Było to niezwykle emocjonujące spotkanie. Od początku na lodowisku toczyła się bitwa. Sędziowie co chwilę odsyłali na ławkę kar zawodników. W sumie nałożono aż 118 minut kar, w tym dwie po 20 min. Kryniczanie pokazali się z jak najlepszej strony. Potrafili przegrywając doprowadzić do remisu, a w dogrywce pokonać rywala. Tabela 1. KTH KM Krynica 2 5 20-5 2. MMKS Podhale 2 4 15-6 3. UKS Dębica 1 1 1-11 4. Cracovia 1 0 1-15 5. SKH Sanok 0 0 0 (JEC), "Dziennik Polski" 2006-10-11