Wartki nurt Dunajca

III liga siatkówki mężczyzn. Na siatkarzy Dunajca nie ma mocnych. Podopieczni trenera Bogdana Mężyka wygrywają wszystko "co idzie", już na kilka kolejek spotkań przed zakończeniem zasadniczej rundy rozgrywek gwarantując sobie bezdyskusyjne pierwsze miejsce w tabeli. Drugą lokatę, dzięki zwycięstwu w Bobowej zapewnili sobie gorliczanie, zaś o trzecie miejsce, dające udział w fazie play-off, zadecydują zaplanowane za tydzień spotkania Ryglic z Bobową i GKPS z Okocimskim Ib.

LKS Bobowa - GKPS Gorlice 0-3 (20-25, 17-25, 19-25)

Bobowa: W. Sagan, Kokosz, J. Sagan, W. Przywara, Marek Małecki, G. Nalepka, Dynarowicz (libero) oraz Popardowski, Ligęza i Ł. Przywara.

GKPS: M. Szura, F. Szarowicz, T. Szura, S. Szarowicz, Wasilewski, Wojdyła, Nikiel (libero) oraz Zięcina, G. Szura, Mruk i Cembrzyński.

Sędziowali Krzysztof Pierzchała z Nowego Sącza i Michał Romańczuk ze Starego Sącza. Widzów 100.

Kibice ostrzyli sobie zęby na emocjonujące widowisko. Tymczasem cała zabawa trwała zaledwie 50 minut i zakończyła się nieoczekiwanie łatwym zwycięstwem przyjezdnych. Jeszcze w pierwszym secie gospodarze starali się nawiązać wyrównaną walkę z przeciwnikami, jednak lepsze zagrywka i odbiór przyjezdnych przesądziły o ich wygranej. Druga partia nie miała większej historii. Od początku do końca prowadzili wyraźnie lepsi tego dnia gorliczanie, zwyciężając do 17. Mylili się również i ci, mający nadzieję na zryw bobowian w secie trzecim. Nadal dominowali goście. Ich końcowy triumf jest ze wszech miar zasłużony. Zdegustowany lekko trener Bobowej Paweł Popardowski po meczu przyznał, że jego podopieczni znacznie lepiej spisują się w spotkaniach wyjazdowych. Sobotni mecz zdaje się w całej rozciągłości potwierdzać tę teorię.

Okocimski Ib Brzesko - Dunajec Nowy Sącz 0-3 (22-25, 21-25, 18-25)

Dunajec: Hejmej, Soja, Laskowski, Ociepka, Budzicz, Stolarczyk, Ł. Mężyk (libero) oraz Mucha.

Sędziowali Janusz Surma z Bochni oraz Mirosław Mietła z Brzeska. Widzów 20.

Dunajec nie ma w III lidze, a przynajmniej we wstępnej fazie rozgrywek, równych sobie przeciwników. Komplet zwycięstw odnotowany w dziewięciu meczach świadczy o tym najdobitniej. Podopieczni trenera Bogdana Mężyka zmiatają kolejnych stających im na drodze rywali. Nie inaczej było w Brzesku. W pierwszym i drugim setach w miarę zacięta walka trwała tylko w ich pierwszej części, ale końcówki zdecydowanie należały do przyjezdnych. W partii trzeciej zawodnicy przeciwnika nie mieli już nic do powiedzenia. Sądeczanie prowadzili od pierwszych piłek, przewyższając gospodarzy właściwie w każdym elemencie siatkarskiego wyszkolenia. Spotkanie trwało 1 godz i 3 minuty.

W pozostałym meczu: Pogoń Opatkowice - LKS Ryglice 0-3 (19-25, 11-25, 25-27). W spotkaniu zaległym: Pogoń - Okocimski Ib 0-3 (21-25, 14-25, 19-25).

1. Dunajec 9 18 27-5
2. GKPS 9 15 21-10
3. Ryglice 9 14 15-17
4. Okocimski Ib 9 13 16-17
5. Bobowa 9 12 16-19
6. Pogoń 9 8 0-27

Program zaplanowanej na sobotę, 18 bm. ostatniej kolejki rundy zasadniczej przewiduje następujące spotkania: Dunajec - Pogoń, GKPS - Okocimski Ib, Ryglice - Bobowa. Początek wszystkich meczów o godz. 18. (dw)