"Złotka": to koniec

Polskie siatkarki nie spełnią swych marzeń o olimpijskim medalu. Ba, w ogóle nie awansują do ćwierćfinału pekińskiego turnieju. Wczoraj w boju ostatniej szansy przegrały z Amerykankami i muszą już pakować bagaże. Nie tak wyobrażały sobie występ na igrzyskach. Aby nie odpaść z turnieju, Polki musiały nie tylko wysoko pokonać Amerykanki, ale też liczyć na korzystne rozstrzygnięcie w spotkaniu Chinek z Japonkami. Po pierwszym secie pojedynku z USA wydawało się, że pierwszy warunek może zostać spełniony. "Złotka" grały dobrze, pomysłowo, a od drugiej przerwy technicznej wręcz znakomicie. Partie wygrały pewnie i nastroje były optymistyczne. Niestety, w drugiej partii role się odwróciły. Do stanu 18:18 wszystko jeszcze wyglądało dobrze, ale w tym momencie Polki stanęły w miejscu - Amerykanki wykorzystały to bezlitośnie. Mimo trudnej, bardzo trudnej sytuacji "Złotka" się jeszcze podniosły. Podjęły walkę, trzecią odsłonę przechylając na swoją stronę w znakomitym stylu. To był jednak koniec dobrych wiadomości. W czwartym secie Amerykanki przeważały wyraźnie, wygrały zdecydowanie i o wszystkim miał zadecydować tie-break. Polskie siatkarki rozpoczęły go dobrze, od prowadzenia 3:0, ale rywalki szybko i łatwo straty odrobiły. W dramatycznej końcówce nasze panie nie były już w stanie przechylić szali na swoją korzyść, przegrały i tym samym zakończyły przygodę z igrzyskami. Nie tak sobie wyobrażały olimpijski występ, jedna wygrana, ze słabiutką Wenezuelą, to wynik znacznie poniżej oczekiwań. Coś złego stało się z naszą drużyną, która jeszcze nie tak dawno na występ w Pekinie patrzyła z ogromnymi nadziejami i optymizmem. Wczorajszym meczem zakończyła się też pewna historia - z reprezentacją żegnają się Maria Liktoras, Małgorzata Glinka oraz trener Marco Bonitta. Pracę nad Wisłą rozpoczął z myślą o olimpijskim medalu i tego celu nie udało mu się osiągnąć. Pozostały łzy, które z oczu naszych reprezentantek polały się mocnym strumieniem. Pisk Wyniki grupy A: Polska - USA 2:3 (25:18, 21:25, 25:19, 19:25, 13:15). Polska: Katarzyna Skowrońska-Dolata (27 pkt), Katarzyna Gajgał (7), Małgorzata Glinka (14), Agnieszka Bednarek (12), Milena Rosner (12), Katarzyna Skorupa (3), Mariola Zenik (libero) oraz Anna Podolec (2), Anna Barańska. Kuba - Wenezuela 3:0 (25:20, 25:20, 25:19), Chiny - Japonia 3:0 (26:24, 25:16, 25:14). Tabela: 1. Kuba 5 10 15:3 2. USA 5 9 12:9 3. Chiny 5 8 13:7 4. Japonia 5 7 7:11 5. Polska 5 6 9:12 6. Wenezuela 5 5 1:15 "Nasz Dziennik" 2008-08-18