Wiadomości
Treść
Powraca temat praw wyborczych dla Ukraińców. Konfederacja wyraża stanowczy sprzeciw. Jak opowiedzą się pozostałe partie?
Tuż przed wyborami samorządowymi na nowo rozgorzała dyskusja o prawach wyborczych dla Ukraińców. Według mediów możliwości głosowania w wyborach samorządowych chce Związek Ukraińców w Polsce. To wymagałoby zmian w Kodeksie wyborczym. Pomysł dzieli polityków. Pozostaje pytanie o to, w czyim interesie głosowaliby Ukraińcy.
M. Horała o wpisaniu budowy CPK na listę strategicznych inwestycji UE: To duży potencjał na obniżenie temperatury wojny polsko-polskiej, która zaszła już zdecydowanie za daleko. Szkoda, żeby z tej szansy nie skorzystać
Poparcie jest dużo szersze niż tylko elektorat Prawa i Sprawiedliwości. Ten projekt popiera też większość elektoratu Konfederacji, Trzeciej Drogi, Lewicy, a nawet Platformy Obywatelskiej. Choć tam też są ci, którzy nie popierają, bo wiadomo, to jest projekt PiS (…). Budowa CPK to duży potencjał na obniżenie temperatury wojny polsko-polskiej, która zaszła już zdecydowanie za daleko. Szkoda, żeby z tej szansy nie skorzystać – mówił Marcin Horała, poseł Prawa i Sprawiedliwości, były pełnomocnik rządu do spraw CPK, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.
Eksperci sprzeciwiają się planom minister edukacji dotyczącym wyrugowania wartości chrześcijańskich i patriotycznych z programów nauczania
To rugowanie wartości chrześcijańskich i patriotycznych w programach nauczania. Zmiany zaproponowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w podstawie programowej mają charakter ideologiczny – wskazali eksperci.
Coraz bliżej zmuszenia Polski do przyjęcia nielegalnych migrantów
Coraz bliżej wprowadzenia przymusowej relokacji nielegalnych migrantów. Komisja Parlamentu Europejskiego przyjęła projekt unijnego paktu migracyjnego. Każde państwo będzie musiało przyjąć określoną grupę migrantów lub zapłacić karę 20 tysięcy euro za każdą osobę.
Ks. dr M. Kołodziej: Wielki Post to jest 40 dni pracy nad sobą. Prawdziwy post to jest przemiana naszego serca, stylu bycia, postępowania, dokonywanie właściwych wyborów, a odrzucanie tego, co jest dalekie od Jezusa
Wielki Post to jest 40 dni pracy nad sobą. One nie biorą się znikąd, tylko ze Starego Testamentu. Sam Jezus poszedł później na pustynię i był tam 40 dni. Naród wybrany idzie przez 40 lat do ziemi obiecanej. To właśnie jest praca nad sobą na pustyni, zmiana swojego serca, stylu życia, myślenia. My czasami podejmujemy słabe postanowienia na Wielki Post, natomiast tutaj trzeba wejść na inny poziom, jak np. Ezechiel pokutował za grzechy Judy, jak Jonasz nawoływał, żeby mieszkańcy Niniwy się nawrócili. Myślę, że prawdziwy post to jest ten, do którego zachęca nas Ojciec Święty poprzez udanie się na pustynię – to jest przemiana naszego serca, stylu bycia, postępowania, dokonywanie właściwych wyborów, a odrzucanie tego, co jest dalekie od Jezusa – stwierdził ks. dr Marcin Kołodziej, liturgista, kanonista, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.