Wiadomości
Treść
Ł. Mierzejewski o nowym świadczeniu wspierającym: To zupełnie nowy model, pozwalający niewątpliwie na poprawę sytuacji osób niepełnosprawnych
Świadczenie wspierające to zupełnie nowy model, pozwalający niewątpliwie na poprawę sytuacji osób niepełnosprawnych – mówił we wtorkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Łukasz Mierzejewski, przewodniczący Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Radomiu. Świadczenie przeznaczone jest dla osób dorosłych (w tym seniorów) z lekkim, umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności, a jego wysokość wynieść może nawet 220 proc. podstawy renty socjalnej.
J. Kaczyński: Wypowiedź premiera D. Tuska w sprawie reparacji godzi w elementarne interesy Polski
Donald Tusk podczas spotkania w Berlinie z kanclerzem Olafem Scholzem stwierdził, że „w sensie formalnym, prawnym, międzynarodowym kwestia reparacji została zamknięta wiele lat temu”. Prezes Jarosław Kaczyński odnosząc się do tych słów powiedział, że wypowiedź premiera w sprawie reparacji „godzi w elementarne interesy Polski”.
Premier D. Tusk oraz przywódcy Niemiec i Francji wracają do pomysłu utworzenia wspólnej unijnej armii
Unia Europejska powinna być w stanie sama obronić się przed zagrożeniami – przekonuje premier Donald Tusk. Wspólnie z przywódcami Niemiec i Francji postuluje utworzenie europejskiej unii obronnej. Rodzą się jednak pytania o skuteczność takiego rozwiązania.
Silny rozdźwięk między rządem i Pałacem Prezydenckim ws. współpracy z Amerykanami
Po słowach prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa, o NATO i Rosji, premier Donald Tusk naciska na prezydenta RP, by zajęła się tym Rada Gabinetowa. Andrzej Duda odpowiada, że bezpieczeństwu Polski nie służy obrażanie połowy amerykańskiej sceny politycznej. Zauważalny jest silny rozdźwięk między rządem i Pałacem Prezydenckim w sprawie współpracy z Amerykanami.
Mec. N. Bernaciak: Konwencja stambulska spotkała się z odmową przyjęcia w Czechach, na Słowacji, w Bułgarii, Izraelu czy na Węgrzech. To pokazuje, że Polska nie jest jedynym krajem, który się jej sprzeciwia
Marszałek Sejmu podkreślił, że w ciągu ostatnich lat pomiędzy przyjęciem konwencji stambulskiej przez Polskę a dniem dzisiejszym, konwencja stambulska spotkała się z odmową przyjęcia w takich krajach, jak: Czechy, Słowacja, Bułgaria, Izrael i Węgry. To pokazuje, że Polska nie jest jedynym krajem, który się jej sprzeciwia. W tych państwach wcale nie jest tak, że protestują przeciw tej konwencji środowiska prawicowe, środowiska liberalne, ale lewicowe również mają swoją argumentacje. Nie trzeba być prawicowcem, żeby wiedzieć, że istnieją dwie płcie – wskazał Nikodem Bernaciak, mecenas z Instytutu Ordo Iuris, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.